Fiorentina postrzelała. Pech Sebastiana Walukiewicza

ACF Fiorentina strzeliła cztery gole w 12 minut w wygranym 5:1 meczu z US Sassuolo. Sebastian Walukiewicz zszedł z boiska już w pierwszej połowie przegranego 0:2 spotkania z Atalantą BC. Powodem była kontuzja.

Mecz Serie A: ACF Fiorentina - Genoa CFC PAP/EPA / Claudio Giovannini / Mecz Serie A: ACF Fiorentina - Genoa CFC
ACF Fiorentina nie jest już ostatnim zespołem w calcio, który rywalizuje na trzech frontach. Odpadła z Pucharu Włoch, przez co pozostało jej rozgrywać mecze w Serie A i w Lidze Konferencji Europy. W niedzielę przeciwnikiem zespołu Vincenzo Italiano było US Sassuolo walczące o utrzymanie w elicie.

Pucharowicz poradził sobie z przeciwnikiem, a prawdziwą kanonadę urządził sobie w niespełna kwadrans między 54. a 66. minutą, kiedy zarazem cztery gole stracił, jak i jednego zdobył. Zrobiło się 5:1 zanim zespoły przypomniały sobie o możliwości bronienia. Sassuolo nie miało już szansy na zapunktowanie, a Fiorentina mogła myśleć o czwartkowym meczu na Stadio Artemio Franchi  przeciwko Club Brugge.

Atalanta cieszyła się w środę z awansu do finału Pucharu Włoch. W niedzielę czekało na nią wyzwanie w lidze, w której walczy o awans do Ligi Mistrzów. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego nie zatrzymali się i dzięki zwycięstwu 2:0 z Empoli FC zbliżyli się w tabeli między innymi do Bologni FC i AS Romy, które zremisowały w niedzielnych spotkaniach. Rossoblu podzielili się punktami z Udinese Calcio, a Roma z Napoli.

Pierwsza bramka padła w 42. minucie z rzutu karnego. Mario Pasalić trafił w lewy narożnik bramki, choć Elia Caprile rzucił się w dobrym kierunku. Krótko po przerwie Ademola Lookman popisał się indywidualnym rajdem przez prawie pół boiska i zakończył go strzałem po ziemi zza pola karnego. Zrobiło się 2:0, a podopieczni Davida Nicoli nie odpowiedzieli ani jednym golem.

W składzie Empoli pojawili się dwaj Polacy. Bartosz Bereszyński rozegrał pełne spotkanie, a Sebastian Walukiewicz już w 24. minucie opuścił boisko z powodu urazu. Zmiennikiem byłego zawodnika Cagliari Calcio został Liberato Cacace. Szymon Żurkowski został na ławce rezerwowych Empoli.