Rewanż do jednej bramki. Znamy pierwszego finalistę baraży o Premier League

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Regan / piłkarze Leeds United
Getty Images / Michael Regan / piłkarze Leeds United

Piorunująca pierwsza połowa spotkania rewanżowego rozstrzygnęła, kto powalczy o ostatnie miejsce w Premier League. Leeds United rozbiło Norwich City 4:0 i pewnie awansowało do finału baraży na Wembley.

W poprzednim spotkaniu obu drużyn na Carrow Road padł bezbramkowy remis. Wyrównana rywalizacja nie została przeniesiona jednak do spotkania rewanżowego, w którym Leeds już od pierwszych minut narzuciło swoje tempo gry. Podopieczni Daniela Farke byli zdeterminowani, by jak najszybciej otworzyć wynik spotkania.

To udało się już zaledwie po kilku minutach, gdy do siatki z rzutu wolnego trafił Ilia Gruev. 24-letni pomocnik kompletnie zaskoczył bramkarza przyjezdnych, który spodziewał się raczej dośrodkowania w szesnastkę. Piłka uderzona przez Bułgara wpadła w prawy dolny róg bramki. Było to jego debiutanckie trafienie dla Leeds United.

Po niespełna kwadransie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Znakomite dośrodkowanie w pole karne posłał Wilfried Gnonto, a do piłki najwyżej wyskoczył Joel Piroe. Holender nie dał żadnych szans bramkarzowi Norwich City i bardzo silnym uderzeniem głową zapewnił zespołowi dwubramkową przewagę.

Jedyny ofensywny akcent ze strony Norwich miał miejsce kilka minut później, gdy w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Leeds znalazł się Josh Sargent. Amerykanin znacznie się pomylił i ostatecznie został zablokowany.

Chwilę przed przerwą "Pawie" zaatakowały skutecznie po raz trzeci. Tym razem na listę strzelców wpisał się Georginio Rutter, który znalazł się dosłownie przed bramką i uderzył na tyle precyzyjnie, że piłka trafiła w górny róg bramki odbijając się jeszcze od słupka.

Przy takim wyniku piłkarzom Norwich City całkowicie zabrakło pewności siebie, co pokazała dobitnie druga połowa spotkania. Już w pierwszych minutach po przerwie ponownie mógł trafić Joel Piroe, ale tym razem jego uderzenie znakomicie wybronił Angus Gunn.

W 68. minucie wynik ustalił Crysencio Summerville, którego świetnym podaniem obsłużył Junior Firpo. 22-letni skrzydłowy Leeds zachował zimną krew i z dużym spokojem umieścił piłkę w siatce przypieczętowując awans swojej drużyny do finału baraży o Premier League.

O ostatnie miejsce w angielskiej elicie "Pawie" powalczą ze zwycięzcą drugiego półfinału. W piątkowy wieczór Southampton zagra z West Bromwich Albion, a w pierwszych pojedynku tych drużyn również nie padła żadna bramka.

Leeds United - Norwich City 4:0 (3:0) 1:0 - Ilia Gruev 7' 2:0 - Joel Piroe 20' 3:0 - Georginio Rutter 40' 4:0 - Crysencio Summerville 68'

Leeds: Ilian Meslier - Archie Gray, Joe Rodon, Ethan Ampadu, Junior Firpo - Ilia Gruev (83. Liam Cooper), Glen Kamara - Wilfried Gnonto (70. Daniel James), Georginio Rutter (74. Connor Roberts), Crysencio Summerville (74. Jaidon Anthony) - Joel Piroe (74. Mateo Joseph)

Norwich: Angus Gunn - Jack Stacey, Shane Duffy, Ben Gibson (63. Sam McCallum), Dimitrios Giannoulis (63. Christian Fassnacht) - Kenny McLean, Marcelino Nunez - Gabriel Sara, Ashley Barnes (81. Sydney van Hooijdonk), Jonathan Rowe (81. Jacob Sorensen) - Josh Sargent (46. Borja Sainz)

Żółte kartki: Gruev, Rutter (Leeds) - Rowe, McLean (Norwich)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty