Sensacyjne powołanie Michała Probierza? Znamy nazwisko piłkarza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / James Baylis - AMA / Na zdjęciu: Michał Probierz
Getty Images / James Baylis - AMA / Na zdjęciu: Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

Michał Probierz szykuje sensacyjne powołanie do kadry na zgrupowanie przed EURO 2024 - dowiedziały się WP SportoweFakty. To Kacper Chodyna z KGHM Zagłębia Lubin.

29 maja Michał Probierz ma ogłosić szeroką kadrę reprezentacji Polski zgrupowanie przed EURO 2024, z których potem wybierze 26-osobą grupę zawodników która pojedzie na mistrzostwa Europy do Niemiec.

Biało-Czerwonych czekają najpierw mecze towarzyskie z Ukrainą i Turcją (7 i 10 czerwca). Jak dowiedziały się WP SportoweFakty, w tych spotkaniach szansę od selekcjonera otrzyma piłkarz, który do tej pory nie był przez niego powoływany. Jego nazwisko może zaskoczyć kibiców.

Według naszych informacji, powołanie otrzyma Kacper Chodyna.

24-letni skrzydłowy Zagłębia Lubin rozgrywa bardzo dobry sezon, w 31 meczach PKO Ekstraklasy strzelił siedem bramek, dołożył do tego dziewięć asyst. Świetne są dla niego zwłaszcza ostatnie tygodnie - Polak trafiał do siatki w meczach z Rakowem Częstochowa (2:0) i Widzewem Łódź (3:1).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Jak się dowiedzieliśmy, Chodyna otrzyma od selekcjonera szansę w spotkaniach z Ukrainą i Turcją i jeśli nie zawiedzie, są ogromne szanse że znajdzie się w ostatecznej kadrze na turniej.

Dla piłkarza byłaby to okazja do debiutu w pierwszej reprezentacji Polski. Pomocnik występował jedynie w kadrach do lat 17 i 19, nie grał nigdy w młodzieżowej kadrze Biało-Czerwonych.

Mateusz Skwierawski, WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty