Demolka w meczu spadkowiczów z La Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Carlos Barba / Almeria godne zakończyła nieudany sezon
PAP/EPA / PAP/EPA/Carlos Barba / Almeria godne zakończyła nieudany sezon

Bez większych emocji odbywały się sobotnie mecze w La Lidze. Aż siedem goli padło w potyczce drużyn, które żegnają się z elitą. Almeria rozniosła Cadiz 6:1.

Ostatnie akordy La Ligi w sezonie 2024/25. Wszystko co najważniejsze wiemy od tygodnia. Sobota dla dwóch drużyn była pożegnaniem z ligową elitą.

Dla Almerii, która miała problemy z wygrywaniem wypadła nad wyraz okazale. Cadiz najdłużej spośród spadkowiczów walczył o ligowy byt do przerwy nawet prowadził z towarzyszem smutnego losu. W 2. połowie Almeria zdobyła jednak sześć goli i efektownie zwyciężyła.

Dobry sezon wygraną spiął Athletic. Drużyna z Bilbao umocniła się na 5. pozycji pokonując Rayo Vallecano 1:0, a za siedem dni trzymać będzie kciuki za Real Madryt w finale Ligi Mistrzów.

Atletico Madryt medalu w La Lidze tym razem nie zdobyło. 4. miejsce smakuje dobrze jedynie z powodu kwalifikacji do Ligi Mistrzów. W sobotę drużyna Diego Simeone 2:0 pokonała Real Sociedad na jego terenie.

Osasuna Pampeluna - Villarreal CF 1:1 (1:0) 1:0 - Budimir 30' 1:1 - Morales 57'

Real Sociedad - Atletico Madryt 0:2 (0:1) 0:1 - Lino 9' 0:2 - Mandava 90+3'

UD Almeria - Cadiz CF 6:1 (0:1) 0:1 - Ocampo 30' 1:1 - Melero 48' 2:1 - Arribas 51' 3:1 - Zaldua (sam.) 57' 4:1 - Suarez 65' 5:1 - Suarez 71' 6:1 - Arribas 86'

Rayo Vallecano - Athletic Bilbao 0:1 (0:0) 0:1 - N. Williams 67'