Nagrali, co zrobił Szczęsny. "Zaprotestował z ironią"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / lamascheraaa / Na zdjęciu: wymowna reakcja Wojciecha Szczęsnego
Twitter / lamascheraaa / Na zdjęciu: wymowna reakcja Wojciecha Szczęsnego

Juventus ma za sobą ostatni mecz w ramach sezonu 2023/2024 w Serie A. Wojciech Szczęsny spędził spotkanie z Monzą na ławce rezerwowych. Dziennikarze opisali ciekawe zachowanie Polaka w ostatnich minutach.

Na zakończenie rozgrywek w Serie A zmierzyły się dwie ekipy, które miały już ugruntowaną pozycję w ligowej tabeli. Juventus FC wywalczył miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Natomiast AC Monza pewnie utrzymała się w Serie A, dlatego sobotnie spotkanie nie miało już większego znaczenia.

Widać to było po wyjściowej "11" turyńczyków. W pierwszym składzie znalazł się m.in. Arkadiusz Milik, a podstawowy bramkarz, Wojciech Szczęsny, zasiadł na ławce rezerwowych. Między słupkami stanął Mattia Perin, którego przed rozpoczęciem drugiej połowy zastąpił Carlo Pinsoglio. "Stara Dama" prowadziła wówczas 2:0 i zdawała się mieć kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

Tymczasem do interesujących wydarzeń doszło w ostatnich minutach spotkania. Sędziująca mecz Maria Sole Ferrieri Caputi zdecydowała się sprawdzić, czy drużynie gości należy się rzut karny. To wywołało ożywienie na ławce rezerwowych Juventusu. Udało się zarejestrować moment, w którym widać reakcję Wojciecha Szczęsnego.

Polski bramkarz bardzo chciał, aby Pinsoglio był zmuszony bronić rzut karny. Pochodząca z Livorno arbiter dostrzegła oczywiście faul Timothy'ego Weah w polu karnym, ale wcześniej także zagrał ręką Matteo Pessina. Z tego względu nie było mowy o "jedenastce" dla Monzy i taka też była decyzja Ferrieri Caputi po obejrzeniu powtórki w VAR.

Gdy pani sędzia zakomunikowała piłkarzom, że nie ma mowy o rzucie karnym, Szczęsny był wyraźnie rozczarowany. "Polak zaprotestował z ironią, bowiem bardzo marzył o interwencji Pinsoglio między słupkami" - napisano na portalu tuttomercatoweb.com.

Ostatecznie Juventus wygrał 2:0 (więcej tutaj) i ukończył sezon 2023/2024 w Serie A na trzeciej pozycji z dorobkiem 71 punktów. Monza zgromadziła 45 "oczek", co dało jej finalnie 12. miejsce.

Mistrz z przypadku. Nikt by na to pięciu złotych nie postawił [OPINIA] Obrońca Wisły dostał od Królewskiego taką wieść. "Nie zostawiają na lodzie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty