Media: piłkarz Legii Warszawa trafi do Włoch. Zwrócił uwagę na jedną rzecz

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
/ Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
zdjęcie autora artykułu

Oskar Lachowicz zostanie zawodnikiem Spezii. Taką informację przekazał portal weszło.com. Piłkarz Legii był w zakończonym sezonie wypożyczony do włoskiego zespołu.

W tym artykule dowiesz się o:

Spezia Calcio była w komfortowej sytuacji, ponieważ w umowie wypożyczenia pomocnika zawarta została opcja pierwokupu. Włoski klub po zapewnieniu sobie utrzymania w Serie B mógł pozwolić sobie na wykupienie Oskara Lachowicza. Serwis weszło.com informuje, że Legia Warszawa otrzyma za tego zawodnika około 200 tysięcy złotych.

19-latek rozegrał 23 mecze w rozgrywkach Primavery 2 i zdobył w nich sześć bramek. W trakcie pobytu w Spezii był zapraszany na treningi pierwszego zespołu, a także znalazł się na ławce rezerwowych podczas jednego z meczów ligowych tej drużyny.

W grudniu Lachowicz udzielił wywiadu portalowi legia.net, w którym zwrócił uwagę na różnice w podejściu do piłki w Polsce i we Włoszech.

- Pod względem piłkarskim czułem się dobrze, lecz to mój atut, więc się nie dziwię, ale na starcie "zabiła" mnie intensywność. W tej kwestii to zazwyczaj normalne u Polaków za granicą, lecz muszę podzielić to zdanie. Pierwsze dwa tygodnie okazały się bardzo trudne – sporo biegania, duża intensywność grania, naprzemienna praca w ofensywie i defensywie - mówił wówczas pomocnik.

Czytaj także: Niedobre informacje dla Wisły Kraków. Wszystko przez... finał Ligi Mistrzów Magiczna noc Realu na Wembley. "Królewscy" wygrali Ligę Mistrzów!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny błąd w finale! Na szczęście jej wybaczyli

Źródło artykułu: WP SportoweFakty