Kolejni gracze odchodzą z Ruchu Chorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Kacper Michalski
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Kacper Michalski
zdjęcie autora artykułu

Działacze Ruchu Chorzów podali nazwiska kolejnych zawodników, którzy odchodzą z drużyny. W nowym sezonie zespołu nie będą reprezentowali Kacper Michalski oraz Michał Buchalik.

Zmian w Ruchu Chorzów ciąg dalszy. We wtorek klub z Cichej 6 podał nazwiska kolejnych graczy, którzy w nowym sezonie nie będą reprezentowali barw Niebieskich.

Po roku z Ruchu odchodził bramkarz Michał Buchalik. Przed rokiem golkiper po latach wrócił na Cichą i jesienią przez moment był podstawowym zawodnikiem. Jednak uraz sprawił, że klub musiał przeprowadzić transfer medyczny. Do końca roku bramki Ruchu strzegł Krzysztof Kamiński.

Buchalik w rundzie wiosennej zagrał tylko w jednym meczu, kiedy zastąpił Dante Stipicę. Chorwat ze względu na zapisy w umowie nie mógł zagrać przeciwko Pogoni Szczecin. Efekt? Pięć straconych przez Ruch bramek.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Poinformowano także, że z Niebieskimi żegna się Kacper Michalski. Boczny obrońca z Ruchem awansował do PKO Ekstraklasy, był autorem pierwszej po latach bramki w ligowej elicie. Jednak w momencie, kiedy trenerem został Janusz Niedźwiedź Michalski nie otrzymywał zbyt wielu szans na grę i pewne było, że w kolejnym sezonie, po zakończeniu obowiązującej umowy, z klubu odejdzie.

Czytaj także: Niespodziewane odejścia w Ruchu Chorzów. "Wielki Ruch" uspokaja Wiadomo, kiedy Ruch Chorzów wróci do treningów. Plan sparingów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty