Porażka Węgrów. Sześć goli w meczu Portugalczyków. Grano towarzysko

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Portugalii

Coraz bliżej Euro 2024. Drużyny przygotowują się do mistrzostw Europy. Za nami kolejne gry towarzyskiej. Sześć bramek padło w meczu Portugalii z Finlandią.

Już za niewiele ponad tydzień rozpoczną się mistrzostwa Europy. Drużyny szlifują formę i rozgrywają mecze kontrolne. Pewne zwycięstwo odnieśli Szwajcarzy, którzy rywalizowali z rywalami barażowymi Polaków, czyli reprezentacją Estonii. Helweci szybko ustawili sobie rywala, wynik otwierając w 20. minucie. Przed przerwą dołożyli jeszcze jedną bramkę, a po zmianie stron dwie kolejne.

Goli nie doczekali się kibice w Bukareszcie. Rumunia powinna pokonać Bułgarię, ale w 51. minucie Dennis Man zmarnował rzut karny. Bramek zabrakło także w potyczce mistrzów Europy Włochów z Turkami. Drużyny wykreowały sobie niewiele okazji do zdobycia bramki.

Sześć trafień zanotowano w batalii Portugalczyków z Finami. Gospodarze prowadzili już 3:0, rywale złapali kontakt bramkowy. Ostatnie słowo należało do miejscowych. Bruno Fernandes ustalił wynik gry.

Niespodziewanej porażki z Irlandią doznali Węgrzy. W meczu strzelano w końcówce 1. i 2. połowy. Do przerwy było 1:1. Wiele wskazywało na to, że potyczka zakończy się remisem. W doliczonym czasie Irlandczycy, za sprawą, Troya Parrotta, zadali decydujący cios.

Szwajcaria - Estonia 4:0 (2:0) 1:0 - Zuber 20' 2:0 - Amdouni 47' 3:0 - Elvedi 63' 4:0 - Shaqiri (k.) 70'

Rumunia - Bułgaria 0:0

Portugalia - Finlandia 4:2 (2:0) 1:0 - Dias 17' 2:0 - Jota 45+4' 3:0 - Fernandes 55' 3:1 - Pukki 73' 3:2 - Pukki 77' 4:2 - Fernades 84'

Włochy - Turcja 0:0

Irlandia - Węgry 2:1 (1:1) 1:0 - Idah 36' 1:1 - Lang 40' 2:1 - Parrott 90+2'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty