Powstanie film dokumentalny o kolejnej gwieździe reprezentacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

Amazon bierze na tapet kolejnego piłkarza reprezentacji Polski. Powstały już filmy dokumentalne o Robercie Lewandowski i Jakubie Błaszczykowskim, a teraz przyszedł czas na Wojciecha Szczęsnego.

Wielkimi krokami zbliża się Euro 2024. Reprezentacja Polski pierwszy mecz zagra w niedzielę 16 czerwca. Naszym rywalem będzie Holandia. Wszystko wskazuje na to, że w bramce zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. Prawdopodobnie będzie to jego ostatni duży turniej z orzełkiem na piersi.

Lewandowski nie zagra na otwarcie. Probierz ujawnił, kto będzie kapitanem >> Bramkarz od dawna zapowiada, że po mistrzostwach Europy w Niemczech zakończy reprezentacyjną karierę. W dodatku jest bliski odejścia z Juventusu FC i możliwe, że przeniesie się do Arabii Saudyjskiej. 34-latek być może uznał, że to dobry moment na jeszcze jedną ważną decyzję.

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

Pojawiła się informacja, że powstanie film dokumentalny o Szczęsnym. Wyprodukuje go Amazon, a produkcja trafi do platformy Prime Video. Premiera będzie w 2025 roku, ale dokładniejszy termin jeszcze nie jest znany.

Film nie będzie dotyczył wyłącznie kariery piłkarskiej polskiego bramkarza. Produkcja będzie także pokazywać jego życie prywatne. Nie zabraknie nawet przedstawienia relacji na linii syn-ojciec. Gwiazdor Biało-Czerwonych od dawna jest skonfliktowany ze swoim tatą Maciejem.

- Dlaczego zdecydowałem się na ten film? Bo mam nadzieję, że w tej formie uda mi się powiedzieć całą prawdę o sobie w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych ludzi. Film, w przeciwieństwie do książki, daje możliwość pokazania prawdziwych, ludzkich emocji. Ja mogę mieć opinie, które są dla niektórych - nazwijmy je - kontrowersyjne, ale też każdy, kto odgrywa w moim życiu jakąś rolę, będzie miał szansę stanąć przed kamerą, wypowiedzieć się i pokazać swoją perspektywę - mówi bramkarz.

Producentem filmu dokumentalnego jest Papaya Films. To ten sam producent, który wcześniej odpowiadał za dokument o Robercie Lewandowskim i Jakubie Błaszczykowskim, które także pojawiły się w platformie Amazon.

UEFA mówi "nie". Polacy nie dostali zgody >> Karol Świderski zdąży na mecz z Holandią? "Następne dwie doby będą kluczowe" >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty