Wpis szefa Wisły do Probierza niesie się po sieci

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki/Krzysztof Porębski / Na zdjęciu od lewej: Jarosław Królewski i Michał Probierz

Nie milkną echa niedzielnego (16.06) meczu Polaków z Holendrami na Euro 2024. Za pośrednictwem mediów społecznościowych do trenera Biało-Czerwonych Michała Probierza zwrócił się prezes Wisły Kraków - Jarosław Królewski.

Mimo porażki 1:2, reprezentacja Polski zebrała pochwały za niedzielny mecz z Holandią. Kadra prowadzona przez Michała Probierza pokazała się z dobrej strony i postawiła twarde warunki faworytom. Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie w 16. minucie gry za sprawą gola Adama Buksy. W 29. minucie wyrównał jednak Cody Gakpo, a decydujący cios zadał w 83. minucie Wout Weghorst.

Spotkanie było szeroko komentowane w polskim środowisku piłkarskim. Głos na jego temat zdecydował się zabrać m.in. Jarosław Królewski, który pełni rolę prezesa Wisły Kraków. Za pośrednictwem serwisu X zwrócił się on bezpośrednio do Michała Probierza.

"Rywalizowaliśmy wiele razy w ostatnich kilku latach panie trenerze w krakowskich derbach - dziś po występie drużyny narodowej pod Pana wodzą, mimo porażki, widać w naszym zespole odwagę, co jest zawsze kluczowe w osiąganiu jakichkolwiek sukcesów" - napisał, oznaczając profil selekcjonera Polaków.

"Nie jest to minimalizm, bo jakże można cieszyć się z porażki będąc ambitnym, ale tylko i wyłącznie dziecięca ciekawość co będzie dalej, bardzo dawno tego w reprezentacji nie doświadczaliśmy. Dziś było dużo lepiej niż każdy się spodziewał. Powodzenia z Krakowa w kolejnych meczach" - dodał Królewski.

Przypomnijmy, że Michał Probierz od początku sezonu 2017/2018 do listopada 2021 roku był trenerem Cracovii (od stycznia 2019 funkcję tę łączył z rolą wiceprezesa klubu). Z kolei Jarosław Królewski w 2019 był jednym z inicjatorów zbiórki, która ostatecznie uratowała Wisłę Kraków przed bankructwem. W marcu tego samego roku został wiceprzewodniczącym rady nadzorczej klubu, a od listopada 2022 roku jest jego prezesem. Miesiąc później przejął też większościowy pakiet akcji Wisły. Obaj panowie w trakcie kadencji Probierza kilkakrotnie spotkali się więc przy okazji derbów Krakowa.

Selekcjoner reprezentacji Polski z pewnością już zastanawia się, jak ustawić swój zespół na arcyważne spotkanie z Austrią. Biało-Czerwoni zmierzą się z tym przeciwnikiem w piątek (21.06) na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Początek o godzinie 18:00. W ostatnim meczu fazy grupowej Polacy zagrają z Francją (25.06).