Włodarczyk strzelał jak najęty. Cztery trafienia! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Sturm Graz / Na zdjęciu: pierwszy gol Włodarczyka
YouTube / Sturm Graz / Na zdjęciu: pierwszy gol Włodarczyka

Wygląda na to, że Szymon Włodarczyk odzyskuje skuteczność. Napastnik Sturmu Graz zdobył cztery bramki w ciągu pierwszej połowy meczu kontrolnego z SC Weiz (6:1).

W tym artykule dowiesz się o:

Szymon Włodarczyk próbuje udowodnić swoją wartość w trakcie okresu przygotowawczego. Już w 14. minucie piątkowego sparingu snajper dopadł do piłki po katastrofalnym błędzie rywali, a następnie efektownie przelobował bramkarza.

Mistrzowie Austrii zwłaszcza w pierwszej części tej rywalizacji nie spuszczali nogi z gazu i nie trzeba było długo czekać na kolejne trafienia. Manprit Sarkaria wykorzystał rzut karny, po czym na listę strzelców wpisał się też William Boving.

Włodarczyk wrzucił wyższy bieg jeszcze przed zmianą stron. W ośmiominutowym odstępie młodzieżowy reprezentant Polski wykorzystał trzy klarowne sytuacje bramkowe, nie dając absolutnie żadnych szans golkiperowi.

Dopiero w 79. minucie spotkania Marvin Hernaus strzelił gola honorowego dla SC Weiz. Sturm Graz rozbił 6:1 trzecioligową drużynę.

Pomimo zdobycia mistrzowskiego tytułu, poprzedni sezon był przeciętny w wykonaniu Włodarczyka. 21-latek uzbierał zaledwie pięć trafień w austriackich rozgrywkach ligowych. Niebawem gracz Sturmu Graz spróbuje swoich sił w elitarnej Lidze Mistrzów.

SC Weiz - Sturm Graz 1:6 (0:6) 0:1 - Szymon Włodarczyk 14' 0:2 - Manprit Sarkaria (k.) 22' 0:3 - William Boving 34' 0:4 - Szymon Włodarczyk 39' 0:5 - Szymon Włodarczyk 45+2' 0:6 - Szymon Włodarczyk 45+3' 1:6 - Marvin Hernaus 79'

4 gole Włodarczyka (19:30, 44:20, 52:10 i 54:10):

Źródło artykułu: WP SportoweFakty