Co za rajd Malena. Świetne wykończenie i Rumunia na deskach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / TVP Sport / Na zdjęciu: Donyell Malen przeprowadził kilkudziesięciometrowy rajd i dobił Rumunię

Holandia rozbiła Rumunię 3:0 w meczu 1/8 finału Euro 2024 i był to najniższy wymiar kary. Znakomitą zmianę dał Donyell Malen, strzelec dwóch goli w drugiej połowie. Szczególnie ten drugi był warty uwagi.

Reprezentacja Holandii była zespołem zdecydowanie lepszym i odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo 3:0 z Rumunią (----> RELACJA), dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy.. Bohaterami okazali się Cody Gakpo (gol i asysta), a także rezerwowy Donyell Malen (dwie bramki).

"Pomarańczowi" mieli olbrzymią przewagę, ale bardzo długo byli nieskuteczni. Momentami można było odnieść wrażenie, że nie chcą zdobyć większej liczby bramek.

W końcu jednak się przełamali i dobili Rumunię. W doliczonym czasie gry Rumuni zaryzykowali, chcieli strzelić gola kontaktowego i nadziali się na kontratak. Malen przeprowadził doskonały rajd z własnej połowy, wbiegł w pole karne i uderzeniem przy bliższym słupku pokonał Florina Nitę.

Malen strzelił swojego ósmego i dziewiątego gola w reprezentacji Holandii.