Bundesliga: Pewne zwycięstwa faworytów

Po zaskakujących rozstrzygnięciach w sobotnich meczach 14. kolejki Bundesligi, dwa niedzielne pojedynki zakończyły się bez niespodzianek. Bayer Leverkusen rozbił VfB Stuttgart 4:0, umacniając się na fotelu lidera. Hat trickiem w tym spotkaniu popisał się najlepszy strzelec tegorocznych rozgrywek, Stefan Kiessling. Trzy punkty na swoje konto zapisał Bayern Monachium, który pokonał 3:0 Hannover 96.

W tym artykule dowiesz się o:

Na BayArena w Leverkusen miejscowy Bayer gościł VfB Stuttgart. Podopieczni Markusa Babbela w obecnym sezonie spisują się fatalnie, czego dowodem jest miejsce w strefie spadkowej. O kryzysie nie może być mowy w przypadku Aptekarzy, którzy jeszcze przed przerwą niedzielnego pojedynku objęli prowadzenie 2:0 po golach Stefana Kiesslinga i Edina Derdiyoka. Po zmianie stron zdobywca pierwszej bramki dla gospodarzy, a zarazem najlepszy strzelec Bundesligi, dołożył kolejne dwa trafienia, kompletując hat tricka. Dzięki ósmej wygranej w rozgrywkach Bayer umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Ostatnie tygodnie nie należą do szczęśliwych dla Hannoveru 96. Drużyna Jacka Krzynówka w czternastej serii spotkań podejmowała Bayern Monachium. Bawarczycy powoli, ale konsekwentnie wracają do optymalnej dyspozycji, czego potwierdzeniem była konfrontacja na AWD Arena. Wynik meczu otworzył w 19. minucie Thomas Muller. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Ivica Olic. Gospodarze praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod bramka rywali i w doliczonym czasie gry za sprawą Mario Gomeza stracili kolejną bramkę. Dzięki tej wygranej Bayern awansował na czwartą pozycję i do liderującego Bayeru traci sześć punktów.

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 4:0 (2:0)

1:0 - Kiessling 22'

2:0 - Derdiyok 39'

3:0 - Kiessling 59'

4:0 - Kiessling 87'

Hannover 96 - Bayern Monachium 0:3 (0:1)

0:1 - Muller 19'

0:2 - Olic 47'