To było absolutnie genialne! Wspaniały gol na IO

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport / Piękny gol Hiszpanki na IO w Paryżu
Twitter / Eurosport / Piękny gol Hiszpanki na IO w Paryżu

Wyglądało na to, że będzie to dośrodkowanie, a skończyło się przepięknym, bezpośrednim golem z rzutu wolnego. Bramkę Alexiai Putellas na IO Paryż 2024 po prostu trzeba zobaczyć.

To nie był łatwy mecz dla Hiszpanek. W niedzielny wieczór, w pojedynku grupy C, Nigeryjki wysoko zawiesiły poprzeczkę rywalkom.

Hiszpanki długo nie były w stanie strzelić bramki. Zwycięstwo dla drużyny z Europy zapewniła dopiero w 85. minucie Alexia Putellas.

Warto było jednak tak długo czekać, by zobaczyć tego gola. Putellas popisała się bowiem trafieniem, które już teraz śmiało może kandydować do najpiękniejszego gola igrzysk olimpijskich w Paryżu.

W 85. minucie pojedynku Putellas ustawiła piłkę po prawej stronie boiska. Wydawało się, że z tak ostrego kąta 30-letnia piłkarka Barcelony nie zdecyduje się na bezpośredni strzał, a będzie dośrodkowywać.

Nic z tego Hiszpanka pięknie "podkręciła" piłkę i ta po strzale bezpośrednio powędrowała w bramkę Nigeryjek, zapewniając piłkarkom ze Starego Kontynentu skromne, ale cenne zwycięstwo 1:0.