Potwierdzają się doniesienia ws. Lewandowskiego. Mecz to udowodnił

Getty Images / Rich Storry / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ma odgrywać jeszcze ważniejszą rolę niż dotychczas. 35-latek był jednym z kapitanów FC Barcelony w starciu z Manchesterem City.

W nocy z wtorku na środę FC Barcelona rozegrała mecz towarzyski z Manchesterem City w Orlando. Po regulaminowym czasie na tablicy widniał wynik 2:2, a w serii rzutów karnych skuteczniejsza okazała się "Blaugrana".

Robert Lewandowski obejrzał całą pierwszą połowę z ławki rezerwowych i zameldował się na placu gry w 61. minucie rywalizacji. Należy odnotować, że pewnym uderzeniem wykorzystał swoją "jedenastkę".

Pewnym zaskoczeniem był fakt, że od pierwszego gwizdka funkcję kapitana FC Barcelony pełnił Clement Lenglet. Francuski obrońca opuścił murawę w 74. minucie, a następnie opaska została przekazana Lewandowskiemu.

Reprezentant Polski grał z opaską kapitana do końca spotkania. Za kadencji Hansiego Flicka to właśnie Polak ma odgrywać kluczową rolę w szatni.

Tego lata FC Barcelonę opuścił Sergi Roberto. Hiszpan był członkiem rady drużyny. Potwierdzają się doniesienia lokalnych mediów, zgodnie z którymi Lewandowski będzie jednym z czterech kapitanów katalońskiej ekipy - więcej TUTAJ.