Jagiellonia w bardzo trudnym położeniu. Sprawdź, kiedy rewanż z Ajaxem

Newspix / Miłosz Kozakiewicz / Na zdjęciu: mecz Jagiellonia Białystok - Ajax

Jagiellonia Białystok przegrała 1:4 z Ajaxem Amsterdam w pierwszym meczu IV rundy kwalifikacji Ligi Europy. Sprawdź, kiedy odbędzie się spotkanie rewanżowe.

Mistrz Polski stanął w czwartek przed bardzo trudnym zadaniem. Podopieczni Adriana Siemieńca przegrali z Ajaxem Amsterdam 1:4, choć mecz zaczęli bardzo dobrze. Już po pięciu minutach rywalizacji gola dla Jagiellonii Białystok zdobył Adrien Dieguez.

Niestety w dalszej części gry goście dwukrotnie pokonali Sławomira Abramowicza. Najpierw sztuki tej dokonał Chuba Akpom, a później Mika Godts. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Kwadrans po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisał się Akpom, który popisał się skuteczną dobitką po interwencji bramkarza polskiego zespołu. W 69. minucie Anglik miał już na koncie trzy gole po tym, jak wykorzystał rzut karny.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o godzinie 20:00. Zwycięzca dwumeczu zagra w fazie ligowej Ligi Europy, przegrany będzie rywalizował w Lidze Konferencji Europy.