Polacy strzelają w LKE. Frankowski pokonał Drągowskiego

Instagram / Puskas Akademia / Wojciech Golla w barwach Puskas Akademia

Do niespodzianki doszło w meczu ACF Fiorentiny z Puskas Akademią, a przyczynił się do niej zdobyciem bramki Wojciech Golla. Także Przemysław Frankowski strzelił gola w pojedynku RC Lens z Panathinaikosem.

ACF Fiorentina może w trzecim sezonie z rzędu reprezentować Serie A w jesiennych meczach w Lidze Konferencji Europy. Jeszcze pod wodzą Vincenzo Italiano drużyna z Florencji awansowała dwa razy do finału europejskiego pucharu, a przegrywała w nich z West Hamem United i Olympiakosem. Do kolejnej powtórki na razie daleka droga, tym bardziej że Fiorentina tylko zremisowała 3:3 w czwartej rundzie eliminacji z Puskas Akademią na Stadio Artemio Franchi.

W meczu doszło do dwóch zwrotów akcji, ponieważ zespół z Węgier objął prowadzenie 2:0, a następnie stracił trzy gole z rzędu. Także Fiorentina nie utrzymała zaliczki do końcowego gwizdka. W 89. minucie Wojciech Golla doprowadził do remisu 3:3 strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Urho Nissili. Tym samym rewanż rozpocznie się bez zaliczki którejkolwiek ze stron. Atut własnego boiska przechodzi na ekipę z Węgier.

Nie tylko Wojciech Golla cieszył się z gola w wieczornych meczach eliminacji Ligi Konferencji Europy. Przemysław Frankowski przymierzył do bramki na początku starcia w przeciwieństwie do rodaka. W 4. minucie dostał podanie od Floriana Sotoci, ułożył sobie piłkę na prawej stopie i pokonał technicznym strzałem Bartłomieja Drągowskiego w bramce Panathinaikosu. Po trafieniu kadrowicza Michała Probierza zrobiło się 1:0.

Jeszcze w pierwszej połowie Facundo Medina z Lens zobaczył czerwoną kartkę po wideo weryfikacji. Gra w dziesięciu nie przeszkodziła gospodarzom dołożył gola na 2:0 strzałem Wesleya Saida. Panathinaikos odpowiedział po przerwie rewelacyjnym rajdem Fotisa Ioannidisa zakończonym strzałem na 1:2, ale to było jego ostatnie słowo we Francji i w Atenach będzie próbować odrobić stratę.