Amerykanie mają co poprawić przed mundialem. Kolejny mecz bez zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / U.S. Soccer MNT / Mecz towarzyski: USA - Nowa Zelandia
Instagram / U.S. Soccer MNT / Mecz towarzyski: USA - Nowa Zelandia

I tym razem USA nie zwyciężyło. W meczu towarzyskim z Nową Zelandią straciło gola decydującego o remisie 1:1 w końcówce podstawowego czasu.

Amerykanie mieli co poprawiać po serii trzech porażek w meczach z Panamą, Urugwajem i Kanadą. Reprezentacja USA odpadła już w grupie organizowanego u siebie Copa America, a i poprzednie spotkanie przeciwko drugiemu gospodarzowi mistrzostwa świata 2026 nie było optymistyczne. Podopieczni Mikeya Varasa zostali pokonani 1:2 przez Kanadę.

W jedenastce USA doszło do sześciu zmian w porównaniu z wyjściowym składem na mecz przeciwko Kanadzie. W nocy z wtorku na środę czasu polskiego nie zagrali od początku między innymi Tim Ream, Christian Pulisić i Malik Tillman. Pokazał się natomiast Matt Turner czy Ricardo Pepi.

Na drugi wrześniowy sparing Amerykanie zaprosili do Cincinnati reprezentację Nowej Zelandii. Zespół z Oceanii zdążył już kilka dni wcześniej oberwać od Meksyku 0:3. Przeciwko USA zagrali od początku spotkania między innymi Chris Wood, Liberato Cacace oraz Tim Payne.

W pierwszej połowie była tylko nieuznana z powodu faulu bramka Ricardo Pepiego i radość zawodników z USA okazała się przedwczesna. Na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy spotkania i wejścia zmienników z ławek rezerwowych.

W 69. minucie Christian Pulisić zdobył prowadzenia dla USA niespełna kwadrans po pojawieniu się na murawie. Gracz AC Milanu zakończył strzałem na 1:0 kombinacyjną wymianę podań gospodarzy. Nowa Zelandia powalczyła do końca o lepszy wynik i doprowadziła do remisu 1:1 w 89. minucie. Także dla niej bramkę zdobył zmiennik Ben Waine.