Nerwy aż do rzutów karnych w meczu Korony Kielce ze Stalą Mielec

PAP / Piotr Polak / Mecz Pucharu Polski: Korona Kielce - Stal Mielec

Po 120 minutach w meczu Korony Kielce ze Stalą Mielec był remis 1:1, dlatego potrzebna było rozstrzygnięcie awansu w konkursie rzutów karnych. Skuteczniejsi w wykonywaniu jedenastek okazali się piłkarze Korony i to oni pozostali w Pucharze Polski.

W Kielcach doszło do spotkania zespołów, które znajdują się w dolnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy. Na ten moment wygląda na to, że będą martwić się o utrzymanie w elicie. W środę Korona Kielce i Stal Mielec mogły oderwać się od trosk w lidze, stanęły przed szansą poprawienia sobie samopoczucia dobrym wynikiem w Pucharze Polski.

Korona spędzała więcej czasu na połowie przeciwnika w pierwszym kwadransie meczu i zdążyła potwierdzić to golem na 1:0 w 15. minucie. Z pokonania Jakuba Mądrzyka cieszył się Pau Resta. Obrońca znalazł się w polu karnym Stali przy okazji rzutu wolnego i główkował po wrzutce Dawida Błanika. Przed lądowaniem w siatce, futbolówka odbiła się jeszcze od słupka, także uderzenie było perfekcyjne. Jeden z gości złamał linię spalonego, a bramkarz nawet nie ruszył się po strzale.

Krótko po stracie gola Stal dała do zrozumienia, że daleko jej do wywieszenia białej flagi. Uderzenie Ilji Szkurina było jednak niedokładne i Rafał Mamla odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

Sytuacji podbramkowych Stali było mało i Korona spokojnie utrzymała prowadzenie 1:0 do końca pierwszej połowy meczu. Jeszcze w ostatnich minutach przed przerwą było kolejne groźne dogranie z rzutu wolnego Dawida Błanika i uderzenie z dystansu w bramkarza Mariusza Fornalczyka.

Trener Janusz Niedźwiedź nie był zadowolony z gry zespołu w pierwszej połowie, na co w przerwie odpowiedział wprowadzeniem Serhija Krykuna i Dawida Tkacza za Macieja Domańskiego oraz Kokiego Hinokio. Także po przerwie pierwsza sytuacja podbramkowa należała jednak do Korony, która próbowała zdobyć gola strzałem Paua Resty po dograniu Dawida Błanika.

W 58. minucie Serhij Krykun zameldował się na boisku po pojawieniu się na nim z ławki rezerwowych. Zmiennik dopadł do piłki przed polem karnym i oddał potężne uderzenie. Niewiele dokładności brakowało, żeby zaskoczył nim Rafała Mamlę.

Akcja mielczan w 83. minucie zakończyła się już strzałem na 1:1. Podanie w pole karne zostało odebrane przez Serhija Krykuna. Rozpędzony zawodnik wykonał wrzutkę w środek pola karnego. Tam zabrakło zdecydowania Rafałowi Mamli i środkowym obrońcom z Kielc, za co karą było uderzenie głową do bramki Roberta Dadoka. Korona musiała zapomnieć o długo posiadanym prowadzeniu.

W 87. minucie Jakub Konstantyn główkował w poprzeczkę Stali, a skoro ta sytuacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, to konieczne było jeszcze rozegranie dogrywki. W niej dobrych szans na decydującego gola nie wykorzystali Dawid Tkacz i Pedro Nuno, więc rywalizacja została podsumowana konkursem rzutów karnych.

W serii jedenastek skuteczniejsi okazali się piłkarze Korony. Zwyciężyli 4:3, ponieważ wśród ich pięciu strzelców tylko Jakub Konstantyn nie pokonał bramkarza. Z kolei Rafał Mamla zatrzymał uderzenia Ravve Assayaga i Fryderyka Gerbowskiego.