Nowy lider Premier League. Nie zmarnowali okazji

Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: Mohamed Salah

Liverpool FC przeskoczył na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. W meczu z Wolverphampton Wanderers był faworytem i choć nie było to proste, to pokonał 2:1 ostatni klub ligi.

Liverpool FC wybrał się w roli nieomal pewniaka do zwycięstwa na Molineux Stadium w Wolverhampton. Motywacji nie powinno mu zabraknąć. Miał możliwość przesunięcia się na pierwsze miejsce w tabeli Premier League po drugim z rzędu remisie Manchesteru City. Tym razem mistrz Anglii zanotował wynik 1:1 w meczu z Newcastle United. Z kolei sobotni przeciwnik Liverpool FC jest na dnie tabeli z zaledwie punktem.

Gospodarze bronili się dzielnie w czasie podstawowym w pierwszej połowie, ale były jeszcze doliczone minuty. W nich Ibrahima Konate wbiegł w pole karne zagrożonego spadkiem z Premier League przeciwnika i pokonał swoim strzałem Sama Johnstone'a. Liverpool FC objął prowadzenie 1:0 rzutem na taśmę przed przerwą.

W 57. minucie gospodarze przebudzili się, a golem Rayana Ait-Nouriego dali ich kibicom nadzieję na sprawienie niespodzianki. Zrobiło się 1:1 i przez kilka minut The Reds musieli starać się o odzyskanie prowadzenia.

Liverpool odzyskał prowadzenie po zaledwie czterech minutach. Gospodarze nie wytrzymali ciśnienia w obronie i jeden z nich zagrał nieprzepisowo we własnym polu karnym. Mohamed Salah zabrał się za wykonanie jedenastki i strzelił z niej na 2:1 w 61. minucie. To już było decydujące uderzenie i The Reds, choć nie było to proste zadanie, odnieśli zwycięstwo na miarę pierwszego miejsca w tabeli.

Wolverhampton Wanderers - Liverpool FC 1:2 (0:1)
0:1 - Ibrahima Konate 45'
1:1 - Rayan Ait-Nouri 57'
1:2 - Mohamed Salah (k.) 61'

Wolves: Sam Johnstone - Nelson Semedo, Santiago Bueno (78' Thomas Doyle), Toti Gomes, Rayan Ait-Nouri - Pedro Neto - Jean-Ricner Bellegarde (52' Carlos Forbs), Joao Gomes, Mario Lemina, Matheus Cunha - Jorgen Strand Larsen (68' Hee-Chan Hwang)

Liverpool: Alisson - Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konate, Virgil Van Dijk, Andrew Robertson (89' Joe Gomez) - Ryan Gravenberch, Alexis Mac Allister - Mohamed Salah, Dominik Szoboszlai (73' Curtis Jones), Luis Diaz (73' Cody Gakpo) - Diogo Jota

Żółte kartki: Neto, Forbs (Wolves) oraz Alexander-Arnold, Jota, Konate (Liverpool)

Sędzia: Anthony Taylor