Zagłębie Sosnowiec postrzelało w meczu Betclic II ligi

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec odniosło w sobotę najwyższe zwycięstwo w meczu Betclic II ligi. Piłkarze Marka Saganowskiego pokonali 4:1 Skrę Częstochowa. Po rozstaniu z trenerem wygrał GKS Jastrzębie.

Zagłębie Sosnowiec odkuło się po ostatnich złych wynikach w meczu drugoligowców z województwa śląskiego. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu Marka Saganowskiego był tym razem Bartosz Snopczyński, który zdobył dwa gole. Od 60. minuty Skra Częstochowa grała już w dziesięciu z powodu czerwonej kartki dla Oliwiera Kucharczyka. W przewadze liczebnej Zagłębie kontynuowało punktowanie przeciwnika, a wynik ustalił Kamil Biliński.

Po komplet punktów sięgnął w sobotę również GKS Jastrzębie. Drużyna rozstała się w tym tygodniu z trenerem Dawidem Pędziałkiem, a jej prowadzenie powierzono Patrykowi Szymikowi i Mateuszowi Wranie. Już w 2. minucie GKS rozpoczął strzelanie w meczu z Rekordem Bielsko-Biała, a po przerwie gola na 2:0 dołożył najskuteczniejszy w zespole Michał Bednarski.

Jednym ze smaczków meczu Olimpii ze Świtem Szczecin był powrót trenera Tomasza Kafarskiego do Grudziądza. Jego drużyna dwukrotnie wychodziła na prowadzenie dzięki strzałom Szymona Nowickiego i Dawida Korta. Konfrontacja zakończyła się jednak remisem 2:2. Olimpia dwukrotnie doprowadzała do remisu strzałami rozpędzonego Tomasza Kaczmarka. Dobrze znany w województwie zachodniopomorskim pomocnik ma w tym sezonie już siedem goli na koncie.

Już w piątek, na rozpoczęcie kolejki, KKS 1925 Kalisz zremisował 1:1 z Hutnikiem Kraków. Zdecydowanie najciekawiej było w końcówce pierwszej połowy meczu. Hutnik zdobył zaliczkę strzałem Michała Głogowskiego w 39. minucie, ale nie dowiózł jej nawet do przerwy. Bartłomiej Putno trafił na 1:1 i jak się okazało, już ustalił wynik.

Na niedzielę zostały zaplanowane dwa mecze w Betclic II lidze. Chojniczanka zagra z Wisłą Puławy, a przeciwnikiem Resovii będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.