W Barcelonie pieją z zachwytu. To ma zmienić transfer Rashforda

Getty Images / Neville Williams / Marcus Rashford
Getty Images / Neville Williams / Marcus Rashford

Lada moment Marcus Rashford zostanie oficjalnie zaprezentowany przez FC Barcelonę. Dziennikarze "Mundo Deportivo" z zadowoleniem przyjęli transfer Anglika. Zdaniem Hiszpanów pozyskanie 27-latka to krok milowy w jakości ataku "Dumy Katalonii".

W tym artykule dowiesz się o:

Po wielu tygodniach niepewności wyjaśnia się przyszłości Marcusa Rashforda. Angielski napastnik był widziany na lotnisku w Barcelonie (więcej o tym możesz przeczytać TUTAJ), co niemalże potwierdza jego transfer do klubu z tego miasta.

Transfer 27-latka został ciepło przyjęty w hiszpańskich mediach. Dziennikarze "Mundo Deportivo" są wręcz zachwyceni Rashfordem i przewidują, że dzięki temu atak, jakim będzie dysponować Hansi Flick, będzie nie do zatrzymania.

ZOBACZ WIDEO: Jasne rady dla polskich piłkarzy. "To nie są gwiazdeczki. Trzeba wziąć się do pracy"

"Przybycie Rashforda to krok milowy w jakości ataku Barcelony. Rashford, transferowany z Manchesteru United, wniesie szybkość, siłę i zdolność strzelecką do drużyny, która już teraz może pochwalić się jedną z najskuteczniejszych formacji ofensywnych w Europie" - czytamy.

Hiszpanie zauważają, że Flick otrzymał uniwersalnego zawodnika, który może zagrać na każdej pozycji w ataku. Kolejnym plusem transferu Anglika jest większa możliwość rotowania składem, co przy napiętym terminarzu może okazać się decydujące.

"Przybycie Rashforda dodaje nowe warianty do ataku Hansiego Flicka, również jako numer dziewięć. Jego umiejętność zajmowania wszystkich pozycji ofensywnych, zwłaszcza po lewej stronie, pozwala niemieckiemu trenerowi dysponować większymi zasobami zarówno w rotacjach, jak i w ważnych meczach" - dodano.

Jak podkreślono, Rashford najlepiej czuje się na lewym skrzydle, co jest dobrą informacją dla Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik otrzyma bowiem do współpracy utalentowanego zawodnika, który jednocześnie nie będzie stanowił dla niego konkurencji.

Dziennikarze wyliczyli, że wszyscy ofensywni piłkarze Barcelony w sezonie 2024/2025 strzelili razem 124 gole (z czego Rashford w Manchesterze United i Aston Villi zdobył łącznie 11). Ich zdaniem powtórzenie takiego wyniku jest jak najbardziej realne w kolejnych rozgrywkach.

Komentarze (10)
avatar
korn
22.07.2025
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Olmo bedzie na lawie albo Ferran.Beda grac a lewy bedzie zmiennikiem i na lawce bedzie kierowal ruchem to jest pewne 
avatar
Dardemon
22.07.2025
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Tak szczerze mówiąc to zarobił swoje za dobijanie więc olewa wszystkich ma sklepy biznesy miliony na koncie mi by się nie chciało nic:) 
avatar
zychu
22.07.2025
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Ale bzdury nikt na Drewniaka nie stawia.To jego ostatni sezon dlatego nawet karne mu zabrali. 
avatar
.TreserKlonów
22.07.2025
Zgłoś do moderacji
6
5
Odpowiedz
nieudolne drewno będzie służyć do dobijania zardzewiałych gwożdzi w ławie osadzonych ! 
avatar
DM23
22.07.2025
Zgłoś do moderacji
10
7
Odpowiedz
Może nareszcie Lewandowski zostanie wysłany w kosmos- byle nie do Polski...... 
Zgłoś nielegalne treści