Trzeba przyznać wprost, że Jan Tomaszewski jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi. W ostatnim czasie legendarny bramkarz wypowiedział się na temat FC Barcelony, a konkretnie mówił o jej trenerze.
Mimo że Barca zdecydowanie poprawiła się pod wodzą Hansiego Flicka, to inne spojrzenie ma na to Tomaszewski. Jego zdaniem "Duma Katalonii" powinna zmienić swojego obecnego szkoleniowca.
- Sztab szkoleniowy niech dotrwa do końca. Mam nadzieję, że umowa nie będzie przedłużona, bo pan Niemiec niezbyt dobrze się spisuje. Mając taką piłkarską "spluwę", powinien zdobyć wszystko w Europie. A oni przegrali z Interem, dobrą drużyną, którą jednak obnażył późniejszy finał 0:5 z PSG - podkreślił legendarny bramkarz w rozmowie z "Super Expressem".
Tomaszewski wypowiedział się również na temat Roberta Lewandowskiego. W tym przypadku skomentował 17. miejsce "Lewego" na gali Złotej Piłki.
- Uważam, że powinien zająć miejsce na początku drugiej dziesiątki. No ale tam są tacy piłkarze, że to jakbyśmy rozmawiali o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem. Niewątpliwie wygrał piłkarz, który budził kontrowersje, ale zdobył z drużyną Ligę Mistrzów i głupio byłoby, żeby ktoś spoza niej wygrał ten plebiscyt - zaznaczył Tomaszewski.
Real Betis vs. FC Barcelona - oglądaj mecz na żywo w ES1 o 18:30 w Pilocie WP (link sponsorowany)