Polacy od razu się rzucili. "Zapotrzebowanie na 150 tys. biletów"

WP SportoweFakty / Michał Kołodziejczyk / Na zdjęciu: PGE Narodowy
WP SportoweFakty / Michał Kołodziejczyk / Na zdjęciu: PGE Narodowy

Wszystkie wejściówki na spotkanie Polski z Holandią rozeszły się na pniu. "Liczba osób chętnych była wielokrotnie większa niż pojemność stadionu" - przekazał nam Tomasz Kozłowski, który nie wykluczył, że PZPN udostępni kibicom dodatkową pulę biletów.

Pod wodzą selekcjonera Jana Urbana reprezentacja Polski ma na ten moment bardzo dobry bilans. Biało-Czerwoni odnieśli trzy zwycięstwa i wywalczyli remis 1:1 w starciu wyjazdowym z Holandią w Rotterdamie.

Za trzy tygodnie kadra narodowa postara się o kolejną niespodziankę. Rewanż z "Oranje" w ramach eliminacji MŚ 2026 zostanie rozegrany już 14 listopada na PGE Narodowym w Warszawie. Stadion może pomieścić 58 tysięcy kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Szymon Kołecki zrównał z ziemią freak fighty. "Nie chciałbym przynieść wstydu"

W czwartek (23 października) o godz. 10 ruszyła sprzedaż biletów na nadchodzące spotkanie. Wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka, a o szczegółach opowiedział nam dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów PZPN.

"Liczba osób chętnych do nabycia biletu była wielokrotnie większa niż pojemność stadionu, co chwilami miało wpływ na wydłużony czas oczekiwania w kolejce na platformie sprzedażowej. Odnotowaliśmy zapotrzebowanie na ponad 150 tys. biletów" - zaznaczył Tomasz Kozłowski.

Profil "Łączy nas piłka" z wyprzedzeniem zamieścił na platformie X zapowiedź otwartej sprzedaży biletów, natomiast pod wpisem pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Kibice narzekali na system sprzedaży. Z czego wynikały rzekome problemy?

"PZPN był świadomy, jak wielkim zainteresowaniem może cieszyć się nadchodzący mecz. Dlatego też z wyprzedzeniem zostały zlecone profesjonalne audyty oraz działania prewencyjne. Dla zapewnienia płynności procesu specjaliści z Działu IT PZPN przeprowadzili w ostatnich tygodniach szczegółowe prace optymalizacyjne - takie jak:

1. Maksymalne skalowanie zasobów - zakupione zostały najmocniejsze dostępne maszyny computing w AWS;
2. Precyzyjne strojenie wydajności - szczegółowa konfiguracja parametrów systemowych, optymalizacja krytycznych endpointów;
3. Kompresja ruchu sieciowego - redukcja obciążenia infrastruktury;
4. Eliminacja niepotrzebnych integracji - wyłączenie wszystkich zbędnych zależności systemowych, pozostawienie tylko kluczowych komponentów (sprzedaż, logowanie, zgody), przeniesienie systemów pomocniczych do wydajnej chmury.

Dzięki tym rozwiązaniom platforma działała stabilnie, a system sprzedażowy stopniowo udostępniał możliwość zakupu biletów kolejnym grupom użytkowników. Czas oczekiwania w kolejce mógł być momentami nieco dłuższy ze względu na wyjątkowo dużą liczbę osób odwiedzających stronę w tym samym momencie" - wyjaśnił przedstawiciel federacji.

Warto nadal monitorować sytuację. Jest szansa, że w sprzedaży pojawi się dodatkowa pula wejściówek.

"Jednocześnie informujemy, że bilety, które zostaną zwrócone do systemu, będą udostępnione do sprzedaży w dodatkowej puli, o której poinformujemy w osobnym komunikacie na stronie internetowej PZPN oraz na oficjalnych kanałach w naszych mediach społecznościowych" - zapewnił Tomasz Kozłowski.

Komentarze (3)
avatar
W...
26.10.2025
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Od 9.40 próbowaliśmy się zalogować a system wpuścił nas na stronę po 12 jak biletów już nie było. Dodam że logowalismy się z trzech kont. Trochę to nie fer bo to jest nie możliwe żeby tak dług Czytaj całość
avatar
Rafał Górski
24.10.2025
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
O 9 rano nie było już oferty a piszą że od 10 hehe 
Zgłoś nielegalne treści