Ligue 1: Drużyna Obraniaka ograła wicelidera, trwa świetna passa Rennes

Cenne trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lille OSC, drużyna Ludovica Obraniaka ograła wicelidera - Montpellier. Niżej notowanych rywali pewnie ograły natomiast Stade Rennes, FC Lorient oraz Paris Saint Germain.

W tym artykule dowiesz się o:

Ciekawie zapowiadała się konfrontacja dwóch drużyn ze ścisłej czołówki tabeli - Lille OSC i Montpellier HSC. Ponieważ ze względu na finał Pucharu Ligi Francuskiej mecz z udziałem Bordeaux został przełożony, goście potrzebowali tylko jednego punktu aby objąć pozycję lidera. Nie zdołali jednak nawiązać wyrównanej walki z rywalem i nie powtórzyli rezultatu z rundy jesiennej, gdy wygrali z Lille 2:0. Decydujący wpływ na przebieg spotkania miał początek drugiej połowy, gdy jedenaście minut wystarczyło gospodarzom do zdobycia aż trzech goli. Po tym dotkliwym ciosie beniaminek już się nie podniósł. Zespół Ludovica Obraniaka wygrał 4:1, reprezentant Polski pojawił się na boisku dopiero w 80. minucie, zastąpił Gervinho.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli podopieczni Frederica Antonetti'ego, Stade Rennes pokonało na wyjeździe Le Mans 3:1. Rezultat na początku drugiej połowy otworzył Ismael Bangouara, który w latach 2005-2007 bronił barw Le Mans. Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Mathieu Dossevi, ale w końcówce do głosu ponownie doszli przyjezdni i zdołali oni przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bohaterem został Jimmy Briand, utalentowany napastnik dwukrotnie pokonał Didiera Ovono.

Kibiców tym razem nie zawiedli piłkarze Paris Saint Germain. Stołeczny klub podejmował u siebie broniącą się przed spadkiem drużynę US Boulogne. Nie było to piękne widowisko, a losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. Od 28. minuty goście grali w osłabieniu (czerwoną kartką ukarany został Bakary Soumare), a w 35. minucie podopieczni Antoine Kombouare prowadzili już 2:0. Zawodnicy Boulogne przez cały mecz nie potrafili oddać ani jednego celnego strzału na bramkę rywala, PSG ostatecznie wygrało 3:0 i było to w pełni zasłużone zwycięstwo.

Piłkarze AS Nancy ostatnio spisywali się poniżej oczekiwań (jedno zwycięstwo w siedmiu meczach), ale w niedzielę w imponującym stylu ograli na własnym stadionie RC Lens. Głównym autorem sukcesu był Issiar Dia, który rozegrał świetny mecz i aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Dwa trafienia dołożyli jego koledzy i pojedynek zakończył się wynikiem 5:1. To drugie w tym sezonie zwycięstwo Nancy różnicą czterech bramek, poprzednio w 2. kolejce na Stade Marcel Picot zespół ten wygrał 4:0 z AS Monaco.