Czołówka zgodnie z planem, Przebój bliżej spadku - wyniki spotkań 21. kolejki II ligi gr. wschodniej

Zwycięstwo Kolejarza nad słabo spisującą się Concordią Piotrków Trybunalski nie było zaskoczeniem, natomiast w Niecieczy gospodarze zagrali "mecz o sześć punktów" z ekipą Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, którą skromnie pokonali po trafieniu Piotra Trafarskiego i tym samym utrzymali status wicelidera tabeli.

Anna Soboń
Anna Soboń

Skromne zwycięstwo LKS Nieciecza nad zespołem z Nowego Dworu Mazowieckiego pozwoliło piłkarzom beniaminka II ligi grupy wschodniej utrzymać w tabeli pozycję wicelidera. Natomiast rywale spadli w klasyfikacji o jedną lokatę. Zwycięstwo tym pierwszym zapewnił już na początku spotkania Piotr Trafarski.

Również po 1:0 wygrały zespoły Jezioraka Iława i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Drużynę OKS 1945 Olsztyn pogrążył jej były zawodnik, Paweł Łukasik, który był bezlitosny i wykorzystał rzut karny podyktowany dla Ruchu w 60. minucie gry.

W Elblągu na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania wyżej notowana Resovia remisowała z miejscową Olimpią. Dwie minuty wystarczyły jednak Mateuszowi Kołodziejskiemu do zdobycia dwóch bramek i zainkasowania przez Olimpię kompletu punktów. Tym samym zawodnik z Elbląga powiększył swój dotychczasowy dorobek bramkowy do sześciu goli.

Długo na własnym stadionie męczył się Start Otwock, który podejmował niżej notowany GKS Jastrzębie. Pierwsza bramka padła dopiero w 81. minucie gry, a zdobył ją Paweł Nowotka. Pięć minut później niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Wojciech Smarduch i szansa na zdobycz punktową dla GKS minęła bezpowrotnie.

Bliski sprawienia niespodzianki był Przebój Wolbrom. Przedostatnia drużyna w tabeli objęła prowadzenie w 66. minucie po strzale Daniela Żmudki. Teoretycznie silniejszy zespół Okocimskiego Brzesko zdołał jednak po bramkach Macieja Kisiela i Piotra Darmochwały wywieźć z Wolbromia trzy punkty.

W Stróżach kibice o wynik zadrżeli tylko raz, jednak rywale z Piotrkowa Trybunalskiego kontaktową bramkę zdobyli w ostatnich minutach gry i czasu na strach nie było już zbyt wiele. Wcześniej na listę strzelców w ekipie lidera wpisali się Mariusz Mężyk i Krzysztof Piosik.

W meczu zespołów ze środka tabeli górą byli piłkarze Pelikana Łowicz, którzy pokonali 2:0 Wigry Suwałki. Zmniejszyli tym samym stratę do rywala do siedmiu punktów.

Wyniki spotkań 21. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Stal Rzeszów - Hetman Zamość 3:0 wko

Ruch Wysokie Mazowieckie - OKS 1945 Olsztyn 1:0 (0:0)
1:0 - Łukasik (k.) 60'

Przebój Wolbrom - Okocimski Brzesko 1:2 (1:2)
1:0 - Żmudka 66'
1:1 - Kisiel 73'
1:2 - Darmochwał 89'

Kolejarz Stróże - Concordia Piotrków Trybunalski 2:1 (2:1)
1:0 - Mężyk 54'
2:0 - Piosik 65'
2:1 - Wrzesiński 90'

LKS Nieciecza - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)
1:0 - Trafarski 9'

Start Otwock - GKS Jastrzębie Zdrój 2:0 (0:0)
1:0 - Nowotka 81'
2:0 - Smarduch (sam.) 86'

Pelikan Łowicz - Wigry Suwałki 2:0 (1:0)
1:0 - Koźmiński 19'
2:0 - Chmiel 85'

Jeziorak Iława - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (1:0)
1:0 - Zakierski 32'

Olimpia Elbląg - Resovia Rzeszów 2:0 (0:0)
1:0 - Kołodziejski 82'
2:0 - Kołodziejski 84'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!