Nieciecza liderem po meczu na szczycie, niespodziewany remis Okocimskiego - wyniki 28. kolejki II ligi gr. wschodniej

Po wygranej w spotkaniu na szczycie LKS Nieciecza ma już trzy oczka przewagi nad drugim w tabeli Kolejarzem Stróże. Dzięki skromnemu zwycięstwu to właśnie ekipa z Niecieczy objęła liderowanie w klasyfikacji. Wydaje się, że Okocimski Brzesko po podziale punktów z Concordią odpuścił walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Anna Soboń
Anna Soboń

Spotkanie na szczycie ligowych zmagań w grupie wschodniej II ligi nie rozpieściło kibiców ilością bramek. Piłkarze LKS Nieciecza skromnie (1:0) pokonali przed własną publicznością dotychczasowego lidera rozgrywek - Kolejarza Stróże po trafieniu z 32. minuty Piotra Trafarskiego. Tym zwycięstwem piłkarze beniaminka awansowali na pierwszą lokatę w tabeli i mają trzy punkty przewagi nad bezpośrednim rywalem.

W drugim niedzielnym spotkaniu Ruch Wysokie Mazowieckie wysoko pokonał Przebój Wolbrom. Piorunujący był początek spotkania, kiedy to najpierw w 7. minucie gry na listę strzelców wpisał się Marcin Trzaskalski, by zaledwie dwie minuty później bramkę na 2:0 zdobył Paweł Łukasik. Ostatecznie Ruch pokonał rywali 4:0.

W pojedynku drużyn z górnej części tabeli, atut własnego boiska wykorzystała Resovia Rzeszów, która po bramkach Rafała Zawiślana i Sebastiana Hajduka pokonała Start Otwock, zyskując tym samym nad sobotnim rywalem dwa punkty przewagi.

Również Olimpia Elbląg nie pozwoliła wyżej notowanemu Jeziorakowi Iława na wywiezienie choćby punktu z własnego terenu. Bramka Dawida Ambroziaka z 22. minuty pozwoliła na dopisanie trzech punktów. Olimpia obecnie mając ich na koncie 32 oczka zajmuje dwunastą pozycję w tabeli.

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki ze Stalą Rzeszów. Gospodarze pewnie pokonali rywali i mając na koncie 48 punktów zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów II ligi grupy wschodniej, tracąc do wicelidera tylko jedno oczko.

Niespodziewanie natomiast punkty stracił Okocimski Brzesko, który na własnym obiekcie tylko zremisował z dołującą Concordią Piotrków Trybunalski 1:1, mimo iż od 58. minuty to gospodarze prowadzili w spotkaniu po tym jak do siatki rywali trafił Maciej Kisiel. Jeden punkt ekipie z Piotrkowa Trybunalskiego zapewnił bramką w 73. minucie Sebastian Wiśniewski. Tym samym drużyna z Brzeska zdecydowanie zwolniła tempo w walce o awans do I ligi.

Remisem 1:1 zakończyło się także spotkanie w Suwałkach gdzie miejscowe Wigry przegrywały po bramce Kamila Bartosa z Sokołem Aleksandrów Łódzki, jednak jeszcze przed przerwą jeden punkt zapewnił gospodarzom Gražvydas Mikulėnas. Po przerwie ekipa z Suwałk seryjnie marnowała sytuacje, które mogły dać Wigrom komplet punktów.

Jedynym spotkaniem, w którym kibice nie doczekali się goli był pojedynek OKS Olsztyn z GKS Jastrzębie Zdrój. Obie drużyny poprawnie zagrały w obronie, a większa część spotkania toczyła się w środku pola. W efekcie tego, w sędziowskim notesie znalazło się pięć adnotacji o żółtych kartkach i ani jedna na temat strzelców bramek.

Wyniki spotkań 28. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Hetman Zamość - Pelikan Łowicz 0:3 wko

Resovia Rzeszów - Start Otwock 2:0 (1:0)
1:0 - Zawiślan 9'
2:0 - Hajduk 90'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Rzeszów 2:0 (1:0)
1:0 - Lewicki 35'
2:0 - Kucharczyk 83'

OKS 1945 Olsztyn - GKS Jastrzębie 0:0

Okocimski Brzesko - Concordia Piotrków Trybunalski 1:1 (0:0)
1:0 - Kisiel 58'
1:1 - Wiśniewski 73'

Wigry Suwałki - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:1)
0:1 - Bartos 11'
1:1 - Mikulenas 37'

Olimpia Elbląg - Jeziorak Iława 1:0 (1:0)
1:0 - Ambroziak 22'

LKS Nieciecza - Kolejarz Stróże 1:0 (1:0)
1:0 - Trafarski 32'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Przebój Wolbrom 4:0 (3:0)
1:0 - Trzaskalski 7'
2:0 - Łukasik 9'
3:0 - Trzaskalski 32'
4:0 - Żaglewski 59'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!