Tradycyjnie najlepsi - Cracovia przygotowuje się do powrotu na Kałuży 1

Tradycyjnie najlepsi - takie hasło przyświeca Cracovii w związku z powrotem na całkiem nowy stadion przy ul. Kałuży 1. Po rocznej tułaczce, Pasy 25 września wrócą na swój macierzysty obiekt, którego otwarcie nastąpi w czasie ligowego spotkania z Arką Gdynia.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Na 50 dni przed powrotem do domu, najstarszy krakowski klub jest w środku zakrojonej na szeroką skalę kampanii marketingowej, mającej przyciągnąć kibiców na nowy, 15-tysięczny obiekt. - Ruszamy z nowym stadionem i nowymi systemami informatycznymi, które mają z korzyścią służyć naszym kibicom - mówi wiceprezes Cracovii, Jakub Tabisz. Największą rewolucją, która dotknie kibiców Pasów będzie będzie wprowadzenie Karty Kibica. - Karta kibica jest rewolucją i nowością. To nie będzie tylko sam karnet, ale "dowód osobisty Cracovii". Za jej pomocą będzie można kupić karnet na wszystkie mecze Cracovii, będzie można kupić bilet na pojedynczy i na poszczególne mecze. Kibic może przyjść na stadion i kupić bilet tylko na wybrane mecze danej rundy. Mało tego, nie będzie musiał robić tego na stadionie - będzie mógł dokonać tego także przez internet - wyjaśnia dyrektor ds. marketingu, Rafał Ościak.
Widok na nowy stadion Pasów z krakowskich Błoń
Karta Kibica w przypadku Cracovii będzie nie tylko i wyłącznie karnetem. Będzie służyła również jako karta płatnicza na stadionie Pasów oraz ma pomóc w budowie "społeczności Cracovii". - Na nowym portalu internetowym (ma ruszyć w najbliższych dniach - przyp. red.) będzie Strefa Kibica. W tej zakładce każdy posiadający Kartę Kibica będzie mógł się zalogować i doładować kartę biletem, karnetem lub pieniędzmi. Oprócz tego w Strefie Kibica każdy będzie mógł podglądnąć swoje wszystkie transakcje - przyjście na stadion, stan konta w programie lojalnościowym. To wszystko będzie mógł sprawdzić na bieżąco. Z programem lojalnościowym będziemy chcieli ruszyć z rundą wiosenną. Chcemy rozszerzyć propozycję wspólnie z nami partnerami, którzy za dokonanie zakupu u siebie, będą dodawać punkty kibicom. Fan będzie mógł wymienić te punkty na bilet, gadżety i korzystanie z obiektów rekreacyjnych Cracovii. Docelowo ta Karta ma służyć jako "portmonetka", system cashlessowy. System będzie prosty - wszystkie transakcje będą odbywały się w systemie bezgotówkowym. Dzięki Kartom będziemy budować społeczność Cracovii. Będziemy wiedzieć, kiedy ktoś obchodzi imieniny, urodziny, żeby przygotować prezenty. Chcemy dzięki temu budować lepsze relacje z kibicami.
Karty Kibica - "Dowody osobiste" kibiców Pasów
O ile podobnie działające karty kibica wdraża coraz więcej polskich klubów, to całkowitą nowością jest wprowadzany przez Cracovię system biometrycznej identyfikacji kibiców. Każda osoba, która będzie chciała zobaczyć na stadionie przy Kałuży 1 mecz Pasów, będzie musiała wykonać sobie zdjęcie biometryczne. - Zakładamy, że potrwa to ok. 30 sekund - mówi Ościak. Z biometrycznym systemem identyfikacji kompatybilny oczywiście będzie najnowocześniejszy monitoring na stadionie, na który składać się będzie 288 kamer wyposażonych w sensory ruchu oraz widzenie podczerwieni. - Zdjęcie referencyjne będzie wymagane nie tylko dla posiadaczy Kart Kibica, ale i dla wszystkich, którzy chcą kupić bilet lub karnet. Operator monitoringu w razie potrzeby bardzo szybko zlokalizuje na stadionie odpowiednią osobę - mówi Jakub Tabisz. "Żywotność" Kart Kibica szacuje się na ok. 8 lat. Zdjęcie biometryczne trzeba będzie natomiast odnawiać co 3-4 lata. Punkt wykonujący zdjęcia biometryczne jest otwarty już od początku sierpnia. Na razie w bazie klubu przy ul. Wielickiej, ale wszyscy chętni kibice będą mogli zrobić sobie zdjęcie także w czasie spotkań Pasów na stadionie Hutnika oraz niedługo przy ul. Kałuży 1. Wraz z rozpoczęciem użytkowania nowego stadionu, kibice Pasów nie muszą już obawiać się "obmacywania". Każdy kto będzie wchodził na obiekt, będzie jedynie zobligowany do zarejestrowania się za pomocą Karty Kibica lub biletu oraz poddania twarzy do zeskanowania. Przy "kołowrotkach" nie będzie groźnie wyglądających ochroniarzy, a jedynie zatrudnieni przez klub stewardzi. - Jeśli ktoś będzie wchodził z plecakiem, torbą, to stewardzi będą sprawdzać zawartość plecaka, torby. Nie będzie natomiast tradycyjnego "obmacywania". Jeśli ktoś wejdzie na stadion z czymś, czego nie wolno wnosić, to będzie to jego pierwszy i ostatni raz na stadionie - zaznacza Tabisz. - To, że będziemy wiedzieć, kiedy kibic wszedł na stadion i ile czasu to zajęło, sprawi, że będziemy mogli później optymalizować przepustowość obiektu - uzupełnia Ościak.
Zapowiedź nowego serwisu internetowego Cracovii
Po sześciu latach odświeżony zostanie, a raczej powstanie całkiem nowy serwis internetowy Pasów. Na razie wersja testowa dostępna jest pod adresem beta.cracovia.pl, ale jej premiera ma nastąpić w najbliższych dniach. - Idziemy w stronę stron angielskich. Będą wiadomości z poszczególnych sekcji, życia stadionu oraz eventach organizowanych na stadionie. Stara wersja strona nie spełniała naszych oczekiwań, więc stąd zmiana - tłumaczy Ościak. 23 sierpnia, a więc na ponad miesiąc przed meczem z Arką Gdynia ruszy sprzedaż karnetów na spotkania rozgrywane na nowym stadionie. Ich ceny wahają się między 55zł, a 330zł. Natomiast ze zniżką najtańszy karnet będzie można nabyć już za 49,5 zł. Zniżkę otrzymają ci fani, którzy przedstawią bilety z dwóch pierwszych spotkań Cracovii w sezonie rozegranych na Suchych Stawach. - Jak widać ceny nie są wygórowane. Utrzymaliśmy ponadto również bilety dla kobiet i dzieci do 12. roku życia na sektor rodzinny za symboliczną "złotówkę" - mówi Tabisz. W nadchodzącym sezonie piłkarze Cracovii będą występować w strojach zaprojektowanych przez jednego z kibiców. Zwycięzcą ogłoszonego przez klub konkursu na pasiasty trykot został Sebastian Kotarba.
Stroje Cracovii zaprojektowane przez jednego kibiców


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×