Ligue 1: Beniaminek sprawił kolejną niespodziankę

Pierwsze niedzielne spotkania 2. kolejki Ligue 1 dostarczyły kibicom wielu emocji. Piłkarze Girondins Bordeaux u siebie nie zdołali nawet zremisować z Tuluzą, z kolei Olympique Lyon przegrał z beniaminkiem SM Caen.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze SM Caen sprawili kolejną niespodziankę. W 1. kolejce ograli mistrza Francji - Olympique Marsylia, tym razem wywalczyli trzy punkty w konfrontacji z wicemistrzem. Choć Olympique Lyon był w starciu z beniaminkiem stroną przeważającą, do przerwy po emocjonującej walce na tablicy wyników widniał remis 2:2. W 45. minucie drugą żółtą kartką został ukarany obrońca OL Anthony Reveillere, gospodarze wykorzystali osłabienie rywala i w 77. minucie zadali decydujący cios. Hugo Llorisa pokonał Ismaila N'Diaye, zapewniając Caen kolejne trzy punkty.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła także Tuluza. Podopieczni Alaina Casanovy ograli na wyjeździe Girondins Bordeaux. Choć krócej utrzymywali się przy piłce, wypracowali sobie więcej dogodnych okazji do zdobycia goli i popisali się świetną skutecznością. Na bramkę Kevina Olimpy oddali trzy celne strzały, bramkarz Bordeaux dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Piłkarze Toulouse FC po 2. kolejce z kompletem punktów zajmują 1. miejsce w tabeli Ligue 1, choć mogą jeszcze stracić pozycję lidera na rzecz PSG.