Arsene Wenger: Dobry występ Wojciecha Szczęsnego

W poniedziałkowym hicie angielskiej Premier League z Manchesterem United niespodziewany ligowy debiut w bramce Arsenalu Londyn zanotował Wojciech Szczęsny. Kanonierzy przegrali 0:1, ale polski golkiper zebrał pochwały od swojego menedżera, Arsena Wengera.

Maciej Kmita

Dla 20-letniego Szczęsnego był to pierwszy występ na boiskach najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej. Umożliwiła mu to kontuzja Łukasza Fabiańskiego, którego sztab medyczny nie zdążył doprowadzić do pełnej sprawności przed starciem na Old Trafford.

Wychowanek Agrykoli Warszawa zaprezentował się dobrze. Nie zawinił przy bramce zdobytej przez Park Ji-Sunga w 41. minucie gry, a w innych sytuacjach ratował zespół przed utratą gola. Nic dziwnego, że poproszony o ocenę występu Szczęsnego, Arsene Wenger odparł: - Ogólnie to był dobry występ Wojciecha. Wyglądał trochę nerwowo przy grze nogami w pierwszej połowie, ale ogólnie przy grze rękoma nie popełnił żadnego błędu.

Szczęsny to najmłodszy bramkarz, jaki w bieżącym sezonie wystąpił w meczu Premiership. Dodatkowo zadebiutował przecież w spotkaniu na ligowym szczycie. - W tym zawodzie nie patrzy się na wymiar meczu. Jeśli masz umiejętności, grasz. Każdy wielki golkiper zaczynał w wieku 18-19 lat. Weźmy van der Sara - widziałem, kiedy mając 18 lat grał w wielkich meczach - skomentował Wenger.