Premier League: Zwycięstwo Arsenalu, czyste konto Szczęsnego (video)

Arsenal Londyn nie miał żadnych problemów z ograniem ostatniego zespołu Premier League West Ham United. Na Upton Park wygrał 3:0. Dobry występ zaliczył Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Między słupkami nie pojawił się Łukasz Fabiański, który jest kontuzjowany. Dlatego po raz trzeci z rzędu Arsene Wenger musiał zaufać Wojciechowi Szczęsnemu. We wcześniejszych spotkaniach nie miał do niego pretensji.

W ósmej minucie po uderzeniu piłki z rzutu wolnego przez Samira Nasriego, Robert Green interweniował bardzo pewnie, chociaż ta po drodze odbiła się od jednego z zawodników. Kilka minut później goście już prowadzili. Z prawej strony dośrodkował Theo Walcott, futbolówkę przepuścił Nasri, a Robin Van Persie precyzyjnym strzałem nie dał szans Greenowi.

Niecałe 10 minut później John Djourou popełnił koszmarny błąd, zbyt lekko podając do Szczęsnego. Polak jednak kapitalnie obronił uderzenie Carltone'a Cole'a. Po chwili dobijał jeszcze Zavon Hines, lecz minimalnie spudłował.

Arsenal nadal atakował i okazję na druga bramkę miał Van Persie. Piłka po jego strzale trafiła w słupek. Przed przerwą Holender zaliczył asystę. Z spod linii końcowej płasko dośrodkował przed bramkę. Do futbolówki dopadł Walcott i mocnym strzałem pod poprzeczkę dał radość fanom Arsenalu.

W drugiej połowie Kanonierzy nadal dominowali, ale już nie walczyli tak ambitnie o kolejne bramki. WHU także nie było w stanie poważniej zagrozić bramce, w której stał Szczęsny. W 61. minucie Freddie Sears starał się przelobować polskiego golkipera, lecz ten wybił piłkę na rzut rożny.

13 minut przed końcem podopieczni Wengera zdobyli jeszcze jedną bramkę. Walcott został sfaulowany w polu karnym WHU przez Wayne'a Bridge'a i "jedenastkę" wykorzystał Van Persie. Arsenal wygrał 3:0 i zajmuje trzecie miejsce. Ma punkt mniej od Manchesteru United i dwa od Manchesteru City.

West Ham United - Arsenal Londyn 0:3 (0:2)
0:1 - Van Persie 13'
0:2 - Walcott 41'
0:3 - Van Persie (k.) 77'

WHU: Green - Faubert, Tomkins, Upson, Bridge, Spector, Kovac, Noble (20' Boa Morte), Sears (64' Barrera), Cole, Hines.

Arsenal: Szczęsny - Eboue, Djorou, Koscielny, Clichy, Song, Wilshere, Walcott, Fabregas (81' Denilson), Nasri, Van Persie.

Żółte kartki: Faubert (WHU).

Sędzia: Andre Marriner.