21. kolejka Serie A: Znakomite Udinese pokonało Inter

Udinese Calcio rozegrało znakomity mecz i nie dało większych szans Interowi Mediolan na odniesienie dobrego rezultatu. Friuliani pewnie i jak najbardziej zasłużenie zwyciężyli 3:1.

Adam Kiołbasa

Co prawda od początku spotkania dominowali gospodarze, ale początkowo mieli problem z dojściem do sytuacji strzeleckiej i chociaż wydawało się, że gol dla gospodarzy jest tylko kwestią czasu, to prowadzenie objęli goście. Po kwadransie gry fantastyczną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Thiago Motta, a pewnym strzałem wykończył ją rozgrywający świetne zawody Dejan Stanković. W 18. mogło być już 2:0, jednak tym razem uderzenie Serba w kapitalny sposób obronił Samir Handanović.

Udinese Calcio do wyrównania doprowadziło w 20. minucie. Fantastyczną akcję Bianconerich wykończył Cristian Zapata. W 25. było już 2:1 dla miejscowych, a tym razem znakomicie z rzutu wolnego uderzył Antonio Di Natale. W 37. do wyrównania mógł doprowadzić Stanković, jednak jego strzał ze stałego fragmentu gry sparował golkiper biało-czarnych.

Po zmianie stron Inter miał już niewiele do powiedzenia. Z minuty na minutę coraz groźniejsi byli Friuliani i Luca Castellazzi miał ręce pełne roboty. W 47. w boczną siatkę trafił Di Natale, a po chwili Pinziego powstrzymał bramkarz gości. W 51. golkiper ekipy z Mediolanu nie dał się zaskoczyć z rzutu wolnego Domizziemu.

W 70. Udinese ustaliło wynik pojedynku na 3:1. Po centrze Di Natale defensorzy czarno-niebieskich za krótko wybijali piłkę i tą głową w pole karne zgrał Armero, a całą akcję skutecznie wykończył Domizzi! Wówczas stało się jasne, że losy pojedynku są już rozstrzygnięte. Później szanse na zdobycie gola miał dwukrotnie Sanchez, lecz Castellazzi nie dał się zaskoczyć Sycylijczykowi.

Inter mający na swoim koncie o mecz mniej od reszty stawki jest piąty i ma 35 oczek. Udinese natomiast z 33 punktami na koncie pozostaje na ósmej pozycji.

Udinese Calcio - Inter Mediolan 3:1 (2:1)
0:1 - Stanković 15'
1:1 - Zapata 20'
2:1 - Di Natale 25'
3:1 - Domizzi 70'