Puchar Turcji: Marcin Kuś w półfinale

Istanbul Buyuksehir Belediyespor Marcina Kusia awansował do półfinału Pucharu Turcji. Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu ćwierćfinału, w środowym rewanżu drużyna Polaka zremisowała na wyjeździe z Kasimpasa SK 1:1 i awansowała dzięki bramce zdobytej na terenie rywala.

Maciej Kmita

W regulaminowym czasie gry środowego spotkania na stadionie im. Recepa Tayyipa Erdogana nie padły żadne bramki i do rozstrzygnięcia dwumeczu potrzebna była dogrywka. W 110. minucie po strzale Samuela Holmena piłka odbiła się od Luiza Henrique i wpadła do siatki do gospodarzy. Kasimpasa wyrównała w ostatniej minucie dogrywki z rzutu karnego, ale na więcej ostatniej drużyny Super Lig nie było już stać. Marcin Kuś całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Obok Istanbul BB w dalszej grze o Turkiye Kupasi są piłkarze Besiktasu Stambuł, którzy w dwumeczu pokonali drugoligowy Gaziantep BB aż 8:0. W półfinałach zagrają również Genclebirligi Ankara i Gaziantepspor.