Czwartek w Serie A: Boruc kontuzjowany, Roma nie może znaleźć wspólnego języka z Ajaksem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Artur Boruc doznał kontuzji ścięgien podkolanowych i jeszcze w czwartek ma zostać poddany kolejnym badaniom. Roma tymczasem wystosowała oficjalną ofertę wykupienia Maartena Stekelenburga, ale została ona odrzucona.

Genoa zainteresowana Frey'em

Genoa poszukuje nowego bramkarza, który mógłby zająć miejsce Edurado. Nowego zespołu szuka tymczasem niechciany we Florencji Sebastien Frey, który został wystawiony na listę transferową. Niewykluczone, iż wkrótce obie strony spotkają się przy jednym stole negocjacyjnym.

Problem może stanowić jednak wynagrodzenie dla francuskiego bramkarza, który w swoim obecnym klubie inkasował dotychczas okrągłe dwa miliony euro, będąc w nim jednym z najlepiej opłacanych zawodników.

Boruc kontuzjowany

Frey zapewne nie musiałby opuszczać Florencji, gdyby nie dobra postawa w przekroju całego poprzedniego sezonu Artura Boruca. To polski golkiper ma w nowych rozgrywkach pełnić rolę pierwszego bramkarza, jednak w czwartek z klubu nadeszły niepokojące informacje na temat jego stanu zdrowia.

Oficjalny serwis internetowy włoskiego klubu podał, że Boruc doznał kontuzji ścięgien podkolanowych i choć po pierwszych diagnozach wydaje się, że uraz nie jest zbyt poważny, to jeszcze w czwartek nasz rodak ma przejść kolejne badania.

Milan nie chce Montolivo i Ganso

Kolejnym graczem, który latem może opuścić Florencję jest Riccardo Montolivo. Reprezentant Włoch miał przejść do Milanu, jednak jak stwierdził Adriano Galliani informacje o rozmowach należy włożyć pomiędzy bajki, podobnie jak wiadomości o negocjacjach w sprawie pozyskania Ganso.

- Nie ma żadnych rozmów na temat zakontraktowania Montolivo. Nie zatrudnimy także Ganso. Mamy jedno miejsce dla gracza spoza Unii Europejskiej, ale nie będzie nim ten piłkarz. Jeśli jakiś zawodnik ma do nas dołączyć, na pewno będzie to pomocnik. Mimo to uważam, że Pirlo da się zastąpić zawodnikiem, którego już mamy w swojej kadrze. Obecnie jesteśmy zadowoleni z zespołu jaki mamy, bowiem jest on w 99 procentach kompletny.

Juventus chce pozbyć się duetu

Felipe Melo i Amauri nie są już potrzebni w Turynie, stad gorączkowe poszukiwania nowych pracodawców dla urodzonego w Brazylii duetu. Gra toczy się o wysoką stawkę, bowiem jeśli zawodnicy pozostaną w Juventusie, wtedy ten będzie musiał płacić im wysokie wynagrodzenie, nawet jeśli trener Antonio Conte nie zdecyduje się korzystać z ich usług.

Spekuluje się, że Amauri inkasuje za sezon gry 3,5 miliona euro i żaden zainteresowany nim włoski klub, jak Parma czy Genoa nie byłby w stanie zapewnić mu takiego wynagrodzenia. Felipe Melo pobiera dużo mniej, bo około dwóch milionów euro, ale także dla niego nowych pracodawców należy szukać raczej za granicą Włoch.

Egzotyczna oferta dla Lucio

Echa wypowiedzi walczącego o nowy kontrakt Lucio już nieco ucichły, ale niewykluczone, że wkrótce sprawa Brazylijczyka ponownie obiegnie pierwsze strony włoskich gazet. Ten otrzyma wkrótce ofertę przenosin do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie miałby grać w klubie Al-Ahli Dubaj.

Lukratywna oferta będzie swego rodzaju testem dla 33-letniego obrońcy, który wcześniej utrzymywał, iż jeśli tego lata ma odejść z Interu Mediolan, to tylko do klubu, który zaoferuje mu grę na najwyższym poziomie. Względy finansowe zdaniem piłkarza miały mieć drugorzędne znaczenie.

Pat w rozmowach na temat Stekelenburga

Roma w końcu wystosowała konkretną ofertę wykupienia z Ajaksu Amsterdam Maartena Stekelenburga, ale jak wiadomo nieoficjalnie, jej początkowa propozycja znacznie odbiegała od oczekiwań holenderskiego klubu, stąd na razie zrezygnowano z dalszych rozmów, o czym poinformował agent bramkarza Robert Jansen.

- Potwierdzam, że doszło do spotkania obu stron. Mimo to rozmowy szybko zerwano. Różnica pomiędzy oczekiwaniami a ofertą była po prostu zbyt znacząca. Będziemy starali się doprowadzić do kolejnej tury rozmów, ale na razie sytuacja jest dość skomplikowana. Nie mamy na razie zaplanowanych kolejnych spotkań w cztery oczy i będziemy kontaktować się jedynie telefonicznie.

Towarzyskie zwycięstwa tuzów

Włoskie kluby wciąż nie wystartowały jeszcze w europejskich pucharach, ale nie marnują czasu tocząc pojedynki towarzyskie. W środę doszło do kilku kolejnych starć, w których czołowi ligowcy odnieśli zwycięstwa.

Milan rozbił Solbiatese aż 12:0, Inter pokonał Cremonese 4:1, a Lazio wbiło pięć goli Lucernie, tracąc przy tym jednego. Cenne zwycięstwo nad Bordeaux odniosło także szykujące się do walki w eliminacjach Ligi Mistrzów Udinese Calcio.

Źródło artykułu: