Ogar rozbił Jezioraka - wyniki sobotnich spotkań 2. kolejki gr. wschodniej II ligi

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł jeden z głównych faworytów do awansu. Okocimski KS Brzesko ograł przed własną publicznością Jezioraka Iławę 3:0. Zwycięstwo w takich samych rozmiarach odniosła, przewodząca obecnie ligowej stawce Stal Rzeszów. Pozostałe trzy sobotnie mecze zakończyły się remisami.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

W sobotę bramek nie obejrzeli jedynie kibice w Nowym Dworze Mazowieckim. Świt, który w zeszłym sezonie był bardzo bliski wywalczenia awansu, zremisował przed własną publicznością z Resovią. Dla nowodworzan był to pierwszy punkt w tym sezonie, ale podopieczni Tomasza Regnisa wciąż muszą czekać na pierwszą bramkę w tym sezonie. Z kolei dla rzeszowian drugi z rzędu mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Rozstrzygnięcia nie miały również mecze w Niepołomicach i Olsztynie. Puszcza podzieliła się punktami z Sokołem Sokółka. O pechu mogą mówić zawodnicy OKS 1945 Olsztyn, którzy od 22. minuty prowadzili z beniaminkiem z Puław po bramce Arkadiusza Kopruckiego. Na tablicy wyników długo utrzymywał się taki rezultat, ale Wisła zdołała w doliczonym czasie gry zdobyć gola i wraca z Olsztyna z jednym punktem.

Dzielnie w Brzesku bronił się Jeziorak Iława. Defensywa gości pękła w 51. minucie, a gola zdobył Tomasz Ogar. Bramka ta podziałała na gospodarzy, a w szczególności na Ogara, mobilizująco. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego napastnik Okocimskiego KS zdążył skompletować klasycznego hat-tricka i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Nieudanie sezon rozpoczęli gracze beniaminka z Krakowa. Garbarnia już w 5. minucie meczu rozgrywanego w Rzeszowie straciła bramkę, a gola zdobył Wojciech Krauze. Taki rezultat utrzymywał się przez dość długi okres czasu. Dopiero pod koniec spotkania gospodarze dołożyli kolejne dwa trafienie. Już teraz wiadomo, że po tej kolejce Stal pozostanie liderem rozgrywek i jako jedyna ma na razie komplet punktów.

Tego dnia miał również odbyć się mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim. KSZO nie był jednak w stanie zorganizować spotkania ze Stalą Stalową Wola i piłkarze z Miasta Rowerów zainkasowali trzy punkty poprzez walkower.

Wyniki sobotnich spotkań 2. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Resovia 0:0

Puszcza Niepołomice - Sokół Sokółka 1:1 (1:1)
0:1 - Jakuszewski 8'
1:1 - Cholewiak 30'

Okocimski KS Brzesko - Jeziorak Iława 3:0 (0:0)
1:0 - Ogar 51'
2:0 - Ogar 73'
3:0 - Ogar 85'

OKS 1945 Olsztyn - Wisła Puławy 1:1 (1:0)
1:0 - Koprucki 22'
1:1 - Budzyński 90'

Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)
1:0 - Krauze 5'
2:0 - Margol 84'
3:0 - Prokić 90'

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Stal Stalowa Wola 0:3 walkower

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!