Ligue 1: Druga w sezonie asysta Dudki, Krychowiak wciąż bez debiutu

Po słabszym meczu z Bordeaux przed tygodniem do wysokiej dyspozycji powrócił Dariusz Dudka. Polak przyczynił się do pierwszego w sezonie zwycięstwa AJ Auxerre. Wciąż swojej szansy w ekstraklasie nie może doczekać się Grzegorz Krychowiak.

Konrad Kostorz

Dariusz Dudka nie opuścił w tym sezonie jeszcze ani minuty. Nominalny pomocnik wykorzystuje absencję kontuzjowanego Cedrika Hengbarta i występuje na prawym boku obrony. O ile tydzień temu przeciwko Bordeaux poszło mu słabo (nota "3" w 10-stopniowej skali od L'Equipe), o tyle przeciwko Ajaccio 27-latek spisał się bez zarzutu. Dudka ustrzegł się błędów w obronie, a ponadto zaliczył asystę przy ustalającej wynik bramce na 4:1 w 90. minucie Anthony Le Talleca. Były zawodnik Wisły przedłużył dośrodkowanie, dzięki czemu francuski napastnik tylko dopełnił formalności. Ostatecznie ekipa Laurenta Fourniera pewnie zwyciężyła i jest to jej pierwszy komplet "oczek" w sezonie.

Debiutu w Ligue 1 nie może doczekać się Grzegorz Krychowiak. Defensywny pomocnik Żyrondystów w przedsezonowych meczach kontrolnych regularnie dostawał szansę od Francisa Gillota, ale wraz z rozpoczęciem oficjalnych rozgrywek mecze spędza na ławce bądź trybunach. Przeciwko Valenciennes (2:1) 20-latek znalazł się w meczowej "18", lecz znów nie pojawił się na murawie. Na jego pozycji w środku pola występują doświadczony Czech Jaroslav Plasil oraz reprezentant Kamerunu Landry N'Guemo.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)