Primera Division: Rewelacyjna forma Levante, Malaga niespodziewanie straciła punkty

Sensacyjni pogromcy Realu Madryt z przedmieść Walencji robią furorę - po pokonaniu Espanyolu 3:1 zrównali się punktami z FC Barcelona! Do fotelu wicelidera nie wskoczyła Malaga, która zremisowała z Saragossą. Pierwsze "oczko" wywalczył Sporting Gijon.

W tym artykule dowiesz się o:

W niesamowitej formie znajdują piłkarze Levante. 14. zespół ubiegłego sezonu w pięciu meczach nie poniósł jeszcze porażki i zajmuje zaskakująco wysokie 3. miejsce w tabeli. W niedzielę na Ciutat de Valencia ekipa Juana Martineza pokonała Espanyol, co w dużej mierze zawdzięcza skutecznym "11" wykonywanym przez 32-letniego Rubena Suareza i decyzjom sędziego Miguela Angela Pereza Lasy, który usunął z boiska Jordi Amata i Waltera Pandianiego.

Po drugi komplet punktów w sezonie sięgnął zespół Michaela Laudrupa. Początek rywalizacji na Balearach należał jednak do Sociedad - najpierw w słupek trafił Carlos Vela, a po chwili Dudu Aouate został przelobowany przez Imanola Agirretxe. Ekipa z Iberostar Stadium szybko się jednak otrząsnęła i wyrównała, a po przerwie świetny strzał z dystansu Chori Castro dał jej wygraną.

W 8. minucie o krok od zdobycia premierowego gola dla Malagi był Ruud van Nistelrooy, ale w znakomitym stylu powstrzymał go Roberto Jimenez. Ekipa Manuela Pellegriniego, która legitymowała się serią trzech kolejnych zwycięstw, spisywała się na La Romareda nie najlepiej, a w 49. minucie powinna stracić bramkę. Dogodną okazję zmarnował jednak Luis Garcia po podaniu Helgera Postigi. W doliczonym czasie "piłkę meczową" miał na głowie Sebastian Fernandez z Malagi, lecz na wysokości zadania stanął Roberto.

Warto odnotować pierwszy wywalczony punkt przez Sporting Gijon. Zespół Manuela Preciado przeważał w starciu z Santander, ale nie stworzył sobie dogodnych okazji do zdobycia zwycięskiej bramki. Po blamażu 0:8 na Camp Nou wciąż nie podniosła się Osasuna. Drużyna z Kraju Basków po bezbramkowym remisie z Sevillą tym razem tylko podzieliła się punktami z beniaminkiem z Granady.