Młoda Ekstraklasa: Hit dla Lecha, Wisła wreszcie zwycięska

Aż 29 bramek padło w 12. kolejce Młodej Ekstraklasy. Hitem było starcie Legii z Lechem, lecz najwięcej emocji dostarczyli piłkarze ŁKS i Korony, których pojedynek zakończył się rezultatem 4:4.

Szymon Mierzyński

Mecz miał niesamowity przebieg nie tylko ze względu na ilość goli. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, a żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć prowadzenia wyższego niż jednobramkowe. Ostatecznie odnotowano zasłużony podział punktów.

W Sulejówku rozegrano hit 12. kolejki, czyli potyczkę Legii z Lechem. Poznaniacy sprawili sporego kalibru niespodziankę i triumfowali 1:0 po trafieniu Wojciecha Golli w 31. minucie. Wojskowi nie zaprezentowali się w niedzielę zbyt dobrze i stworzyli mało okazji strzeleckich.

Mimo porażki legioniści zachowali pozycję lidera. Na 2. miejsce w tabeli awansowało zaś KGHM Zagłębie Lubin, które odniosło efektowne zwycięstwo 5:1 nad PGE GKS Bełchatów. Dwie bramki dla mistrza z ubiegłego sezonu zdobył Szymon Sołtyński.

Spora niespodzianka miała miejsce w Krakowie. Cracovia wygrała z Widzewem Łódź 4:2, prowadząc w pewnym momencie już 4:0. Podopieczni Andrzeja Kretka gonili wynik (przez ponad 20 minut grali z przewagą jednego zawodnika), ale odrobienie tak dużej straty okazało się niemożliwe.

Ostatnie miejsce w tabeli opuściła wreszcie Wisła Kraków, która pokonała na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Teraz outsiderem są właśnie Górale.

13. kolejka Młodej Ekstraklasy rozpocznie się w sobotę i potrwa do poniedziałku.