Jagiellonia wygrała, ale z problemami - relacja z meczu Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Od 18 sekundy meczu piłkarze Jagiellonii Białystok przegrywali z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni Tomasza Hajty długo męczyli się, aż wreszcie udało im się strzelić dwa gole.

Artur Długosz

Jagiellonia zrewanżowała się Podbeskidziu za wiosenną porażkę na swoim boisku, ale początek meczu był szczęśliwy dla gości. W 20. sekundzie, czyli tuż po rozpoczęciu gry przez Jagiellonię, Podbeskidzie przeprowadziło szybką akcję prawą stroną, a Fabian Pawela z kilku metrów pokonał debiutującego w ekstraklasie w bramce białostoczan Łukasza Skowrona.

Gospodarzy wyraźnie wybił z rytmu taki obrót sprawy. W 18. min mogło jednak paść wyrównanie, ale w znakomitej sytuacji po rzucie wolnym, Tomasz Kupisz z dwóch metrów trafił w bramkarza gości Richarda Zajaca.

Podbeskidzie atakowało gospodarzy już na ich połowie i czekało na swoje okazje. W 25. min mogła paść dla nich druga bramka. Sebastian Ziajka bez problemu wbiegł z piłką w pole karne, ale jego strzał po ziemi świetnie obronił Skowron. W 36. min równie dobrą obroną popisał się też Zajac, odbijając strzał głową Macieja Gajosa.

W drugiej połowie trenerzy Jagiellonii dokonali zmian, by skład był możliwie jak najbardziej ofensywny. Przez długi czas nie przynosiło to jednak rezultatu, bo goście bronili się mądrze, a gospodarze grali zbyt wolno, albo ich podania były niecelne.

Wyrównać udało się w 72. min, gdy Dawid Plizga, który wszedł na boisko w drugiej połowie meczu, spokojnie uderzył z powietrza piłkę zagraną przez Macieja Makuszewskiego.

Jagiellonia wciąż atakowała i sześć minut później padła zwycięska bramka. Po rzucie rożnym Alexis Norambuena uderzył zza pola karnego płasko i dokładnie przy słupku, pokonując Zajaca. Od 81. min gospodarze grali w dziesiątkę, bo boisko musiał opuścić Makuszewski - po drugiej żółtej kartce zobaczył czerwoną. Goście próbowali wyrównać, ale bez skutku.