Puchar Niemiec: Dwie asysty Lewandowskiego, Matuszczyk trafił z karnego

We wtorkowych meczach 1/16 finału DFB-Pokal nie doszło do ani jednej niespodzianki. Najwięcej goli zdobyła Borussia Dortmund, która nie dała szans drugoligowemu VfR Aalen.

Konrad Kostorz

Mistrzowie Niemiec bez trudu pokonali beniaminka drugiej ligi, ale niewiele brakowało, by to VfR Aalen objął prowadzenie - w 12. minucie Michael Klauss ograł Nevena Suboticia i znalazł się oko w oko z Romanem Weidenfellerem. Napastnik gospodarzy oddał dobry strzał, ale bramkarz Borussii Dortmund zdołał odbić piłkę.

Chwilę później świetną akcję przeprowadził Robert Lewandowski, którego mocne uderzenie sprzed pola karnego zatrzymało się na poprzeczce bramki Aalen! W 22. minucie ataki BVB przyniosły efekt: Mats Hummels strzałem z bardzo ostrego kąta pokonał Jasmina Fejzicia. Jeszcze przed przerwą zrobiło się 2:0 po tym, jak Marcel Schmelzer płaskim uderzeniem wykorzystał podanie Moritza Leitnera.

Losy rywalizacji po zmianie stron rozstrzygnął Mario Goetze, któremu podobnie jak w sobotnim spotkaniu z Freiburgiem asystował "Lewy". Polski napastnik zaliczył drugą asystę w 79. minucie, gdy skuteczną dobitką po jego strzale popisał się Julian Schieber. Co ciekawe, był to dopiero pierwszy gol w oficjalnym meczu Borussii piłkarza pozyskanego z VfB Stuttgart. Wynik ustalił pięknym strzałem z rzutu wolnego Klauss, wrzucając piłkę za kołnierz Weidenfellerowi.

W najlepszej "16" jest TSV 1860 Monachium. Lwy pewnie pokonały IV-ligowego pogromcę 1899 Hoffenheim. W ekipie pokonanych cały mecz rozegrał Dominik Kisiel, a wśród zwycięzców zabrakło Grzegorza Wojtkowiaka. Awans wywalczył też FSV Mainz bez udziału kontuzjowanego Eugena Polanskiego. W rywalizacji z III-ligową Wormatią kłopoty mieli zawodnicy FC Koeln. W 117. minucie na murawie pojawił się Adam Matuszczyk i w serii jedenastek skutecznie wykonał rzut karny. Kacper Przybyłko cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Grające w mocno przemeblowanym składzie Schalke 04 uporało się z reprezentującym 2. Bundesligę SV Sandhausen. Skutecznością błysnął zastępujący w podstawowym składzie Klaasa-Jana Huntelaara Ciprian Marica, który asystował Ibrahimowi Afellayowi i wykorzystał podanie Tranquillo Barnetty. Ze zwiastującego spore emocje pojedynku lidera drugiej ligi, Eintrachtu Brunszwik z SC Freiburg obronną ręką wyszedł zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej. Już w 1. minucie bramkę zdobył Daniel Caligiuri po podaniu Sebastiana Freisa.

W środę swoje mecze rozegrają m.in. Bayern Monachium, Bayer Leverkusen, Hannover 96, VfB Stuttgart, VfL Wolfsburg i Borussia M'Gladbach. Pojedynki 1/8 finału zaplanowano na 18 i 19 grudnia 2012 roku.

1:4 - Klauss 87'

Skład Borussii: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels (46' Santana), Schmelzer - Leitner, Gundogan (73' Kehl) - Perisić, Goetze (62' Schieber), Grosskreutz - Lewandowski.

Berliner AK - TSV 1860 Monachium 0:3 (0:1)
0:1 - Stoppelkamp 38'
0:2 - Stoppelkamp 62'
0:3 - Blanco 89'

Wormatia Worms - FC Koeln 0:0, k. 3:4

Preussen Muenster - FC Augsburg 0:1 (0:0)
0:1 - Callsen-Bracker 69'

Eintracht Brunszwik - SC Freiburg 0:2 (0:1)

1:3 - Ortega 90+3'

Czerwona kartka: Kramer /90+1' za drugą żółtą/ (VfL Bochum).

Schalke 04 Gelsenkirchen - SV Sandhausen 3:0 (1:0)
1:0 - Afellay 11'
2:0 - Marica 62'
3:0 - Huntelaar 79'

WIĘCEJ O PUCHARZE NIEMIEC ->>>

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)