Puchar Króla: Kolejne starcie najlepszych graczy rundy, Messi pokaże Złotą Piłkę

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Króla FC Barcelona przyjmie groźną Malagę. Przypomnijmy, że trzy dni temu te zespoły zmierzyły się ze sobą w ramach rozgrywek ligowych.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W niedzielny wieczór podopieczni Manuela Pellegriniego zaprezentowali się całkiem dobrze przeciwko wielkiemu liderowi, ale jeden ogromny błąd sprawił, że wynik otworzył Lionel Messi. W drugiej połowie Katalończycy kontrolowali już przebieg meczu i dołożyli dwa kolejne trafienia, kończąc pierwszą część rundy z niesamowitym bilansem 17 zwycięstw i jednym remisem. Już w środę doczekamy się kolejnego starcia ekip, które zdominowały najlepszą jedenastkę połowy sezonu dziennika Marca. Znalazło się w niej bowiem trzech graczy Andaluzyjczyków oraz sześciu Dumy Katalonii.

W krajowym pucharze możemy jednak spodziewać się innego przebiegu meczu. Obie ekipy wciąż rywalizują w rozgrywkach Ligi Mistrzów, dlatego w Pucharze Króla często szansę dostają zmiennicy. Według doniesień zmiany powinniśmy mieć choćby na bramkach, gdzie wystąpią Jose Manuel Pinto oraz Carlos Kameni.

Ponadto w linii defensywnej Dumy Katalonii szansę mogą dostać Martin Montoya, Carles Puyol i niesamowicie skuteczny Adriano Correia. Pomocą powinien dyrygować Thiago Alcantara, który zdobył gole w dwóch kolejnych meczach, a z przodu pod nieobecność kontuzjowanego Davida Villi najprawdopodobniej pojawi się Alexis Sanchez.

Raczej na pewno od pierwszej minuty zagra największy gwiazdor Dumy Katalonii, który przed pierwszym gwizdkiem zaprezentuje publiczności zgromadzonej na Camp Nou swoją czwartą Złotą Piłkę.

Tymczasem w zespole Malagi, oprócz Kameniego, przeciwko Katalończykom może wystąpić jej były piłkarz, Javier Saviola czy Diego Buonanotte, który zapewnił Maladze awans do ćwierćfinału Pucharu Króla, a w ostatnią niedzielę po pięknym rzucie wolnym ustalił wynik meczu. Portal SportoweFakty.pl zaprasza na relację LIVE z tego meczu!

Przypomnijmy, że zwycięzca dwumeczu zmierzy się w półfinale z wygranym pary Real Madryt - Valencia. W pierwszym spotkaniu Królewscy, nie bez pomocy sędziego (zobacz TUTAJ), pokonali Nietoperzy 2:0. Czyżbyśmy więc już pod koniec stycznia doczekali się kolejnego El Clasico?

FC Barcelona - Malaga CF / śr. 16.01.2013 godz. 21:30

Przypuszczalne składy:

FC Barcelona: Pinto - Montoya, Puyol, Mascherano, Adriano - Busquets, Thiago, Fabregas - Pedro, Messi, Sanchez.

Malaga: Kameni - Jesus Gamez, Weligton, Demichelis, Monreal - Ignacio Camacho, Iturra - Buonanotte, Isco, Portillo - Saviola.