Widzew w finale Copa del Sol!

FC Vaslui nie sprostało FC Kopenhadze w ostatnim meczu w grupie niebieskiej Copa del Sol przegrywając 0:4. To oznacza, że do finału turnieju awansowali piłkarze Widzewa Łódź!

Bartosz Koczorowicz

Potencjalne wysokie zwycięstwo Rumunów z FC Kopenhagą umożliwiłoby im awans do finału turnieju. Mecz potoczył się jednak odwrotnie niż oczekiwali piłkarze FC Vaslui. Zespół, w którym gra m.in. Piotr Celeban, stracił wszystkie bramki już w pierwszej połowie meczu minimalizując do zera swoje szanse na korzystny rezultat już przed przerwą.

Wcześniej tego samego dnia piłkarze Widzewa Łódź pokonali norweskie Tromsoe IL 2:1 po bramkach Sebastiana Dudka oraz Mariusza Rybickiego. Przy porażce Shanghai East Asia FC z Molde FK 2:3, to łodzianie objęli na finiszu prowadzenie w grupie niebieskiej turnieju.

W finale Copa del Sol, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16:00, Widzew zmierzy się z triumfatorem grupy czerwonej, gdzie o awans walczą już tylko Szachtar Donieck, Olimpija Lublana oraz CSKA Moskwa. Zwycięzca zgarnie nagrodę w wysokości 50 000 euro, podczas gdy pokonany otrzyma 30 000 euro.