Bundesliga: Borussia dała radę bez "Lewego", fenomenalny mecz Marco Reusa

Bez żadnego problemu Borussia Dortmund uporała się na własnym terenie z rewelacją sezonu. Czerwoną kartką ukarany został zastępca Roberta Lewandowskiego.

Konrad Kostorz
Juergen Klopp w miejsce zawieszonego Roberta Lewandowskiego wystawił Juliana Schiebera, a do podstawowego składu po kontuzjach wrócili Neven Subotić i Ilkay Gundogan.

Dortmundczycy rozpoczęli spotkanie z wysokiego "C". Już w 8. minucie Mario Goetze kapitalnie zagrał z pierwszej piłki do Marco Reusa, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Kevinem Trappem. Po chwili było już 2:0, a w roli głównej znów wystąpił 23-letni skrzydłowy BVB, który tym razem skorzystał ze znakomitego podania Matsa Hummelsa.

Po półgodzinie gry fani Borussii przeżyli deja vu z poprzedniego ligowego spotkania z Hamburgerem SV. Wówczas również w 31. minucie czerwoną kartkę za faul w strefie środkowej boiska zobaczył "Lewy", a tym razem Schieber. Napastnik gospodarzy najpierw zaatakował rywala nakładką, a następnie w starciu powietrznym trafił przeciwnika łokciem w twarz. Trener Borussii nie posiadał się ze złości, ale wydaje się, że arbiter podjął słuszną decyzję.

Eintracht zwietrzył swoją szansę i ruszył do ataków, ale defensywa mistrza Niemiec z grającym po profesorsku Hummelsem na czele spisywała się bez zarzutu. Losy spotkania rozstrzygnął kompletując hat-tricka Reus, który mocnym strzałem zamienił na bramkę dogranie Goetzego. W 74. minucie siły wyrównały się po "czerwieni" jaką zobaczył Takashi Inui, ale dla końcowego wyniku nie miało to znaczenia. W samej końcówce poprzeczkę bramki gospodarzy ostemplował, próbując zdobyć bramkę honorową, Sebastian Jung.

Bardzo aktywny w sobotnie popołudnie był Jakub Błaszczykowski, ale w grę Polaka wkradało się mnóstwo niedokładności. Bez zarzutu spisał się często włączający się do akcji ofensywnych Łukasz Piszczek. Borussia wróciła na fotel wicelidera, a za tydzień zmierzy się - zarówno bez Lewandowskiego, jak i bez Schiebera - na wyjeździe z imienniczką z Moenchengladbach.

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:0 (2:0)