Perquis nie zmieni klubu, reprezentant Polski przynosi pecha Betisowi?

Reprezentant Polski zamierza pozostać w aktualnym zespole. Problem w tym, że wciąż nie ma pewnego miejsca w podstawowym składzie Betisu Sewilla.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
- Chcę pozostać w Betisie, dobrze się tu czuję z kolegami, miastem, szybko się zaadaptowałem. Kibice i atmosfera to coś wspaniałego. Kursy języka również mi pomagają - wyjaśnił w radiowym wywiadzie dla ABC Damien Perquis.

Problem w tym, że po kontuzji reprezentant Polski ma spore problemy z wygraniem miejsca w podstawowym składzie. Jego konkurentami są m.in. Antonio Amaya, Paulao czy Mario, który w ostatnim spotkaniu z Malagą strzelił jedną z bramek. - Miałem pecha w listopadzie. Kiedy wróciłem ze zgrupowania reprezentacji z kontuzją wszystko się skomplikowało. Zespół pracował dobrze i zyskiwał zaufanie trenera. W takiej sytuacji jedynie nadzieja jest twoją szansą - dodał środkowy defensor.

Dotychczas Perquis w podstawowym składzie wychodził 10-krotnie (6 razy w Primera Division i 4 w Pucharze Króla). Ponadto dwa razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych. - Dla mnie najlepszy mecz był przeciwko Getafe. Derby były ciężkie, ale niestety nie mogłem pomóc kolegom, kiedy w ciągu kilku minut przegrywali już 0:4 - wyjaśnił nasz reprezentant.

Jak wyliczyliśmy Perquis nie miał jednak wielu chwil radości na boisku. Z 10 meczów, w których wychodził w podstawowym składzie, Betis Sewilla wygrało zaledwie 2 razy (ze wspomnianym Getafe i Las Palmas w Pucharze Króla). Ponadto zanotowało 2 remisy i aż 6 porażek!

Tymczasem bez byłego gracza Sochaux od pierwszej minuty procent zwycięstw klubu wzrasta do 57, a porażek zmniejsza się do 29!

Betis Sewilla z Perquisem w podstawowym składzie:

26.09.2012 Betis Sewilla - Atletico Madryt 2:4
21.10.2012 Osasuna Pampeluna - Betis Sewilla 0:0
01.11.2012 Real Valladolid - Betis Sewilla 1:0 (Puchar Króla)
05.11.2012 Getafe - Betis Sewilla 2:4
09.11.2012 Betis Sewilla - Granada 1:2
10.01.2013 Betis Sewilla - Las Palmas 1:0 (Puchar Króla)
17.01.2013 Atletico Madryt - Betis Sewilla 2:0 (Puchar Króla)
24.01.2013 Betis Sewilla - Atletico Madryt 1:1 (Puchar Króla)

6 porażek (28,57 procent)

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)