Sparingowo: Komplet domowych zwycięstw Arki

W trzynastym i ostatnim meczu sparingowym Arka Gdynia wygrała 2:0 z IV-ligową Kaszubią Kościerzyna, po bramkach Rafała Grzelaka oraz najskuteczniejszego tej zimy Brazylijczyka Marcusa da Silvy.

Aleksander Wójcik

W ostatnim zimowym sparingu, Arka odniosła planowe zwycięstwo i z kompletem ośmiu zwycięstw ukończyła sparingi rozgrywane w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby. Trener Paweł Sikora posłał do boju najsilniejszą jedenastkę, która powinna rozpocząć rundę wiosenną meczem z Wartą w Poznaniu.

W składzie Arki zabrakło tylko Krzysztofa Sobieraja, który z Wartą  będzie nieobecny za nadmiar żółtych kartek. Po przerwie kilkanaście minut zagrali kolejni młodzi i utalentowani gracze: pozyskany z Jezioraka Iława Michał Jankowski oraz Michał Gałecki. Kwadrans przed meczem odbyła się oficjalna prezentacja zespołu żółto-niebieskich. Na środek boiska po kolei wywoływani byli wszyscy piłkarze, zaczynając od bramkarzy aż po napastników.

Żółto-niebiescy od początku sparingu mieli dużą przewagę w polu, ale goście z Kościerzyny zagrali bardzo dobrze taktycznie. Podopieczni Pawła Budziwojskiego starali się grać uważnie w obronie i dezorganizować ataki Arki. W pierwszej połowie najlepsze okazje dla gdynian mieli: Marcin Radzewicz oraz Piotr Tomasik.

Wojowski i Gałecki podpisali - kompletna kadra Arki na rundę rewanżową

Już w 5. minucie wbiegający w pole karne "Radza" otrzymał precyzyjne podanie od Mateusza Szwocha, ale uderzył minimalnie obok słupka. W 17. minucie Tomasik dynamicznie wymienił piłkę z Marcusem da Silva. Brazylijczyk odegrał futbolówkę piętką, ale Tomasik trafił z bliska wprost w bramkarza. W 38. minucie pięknie z rzutu wolnego przymierzył Radzewicz, ale golkiper Kaszubi Matusz Spierewka wybił piłkę zmierzającą wprost w okienko jego bramki.

Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla  gospodarzy. Już w 20 sekundzie, po dośrodkowaniu do odbitej futbolówki w polu karnym dopadł Rafał Grzelak i z bliska trafił do siatki. W 57. minucie było już 2:0, gdy po wrzutce Tomasika z lewej strony, głową piłkę do bramki skierował da Silva. Było to zarazem ósme trafienie brazylijskiego snajpera w zimowych grach kontrolnych.

W 76. minucie po ładnej akcji Łukasza Zwolińskiego, po raz kolejny próbował Radzewicz, ale górą był golkiper gości. W 81. minucie kapitalnym podaniem popisał się 17-letni Gałecki, ale Zwoliński zawiódł w sytuacji sam na sam.

Arka Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 2:0

1:0 - Rafał Grzelak 46'
2:0 - Marcus da Silva 57'

Arka: Szlaga - Krajanowski (61' Kubowicz), Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak (78' Gałecki), Rzuchowski (46' Pruchnik), Szwoch (61' Zwoliński), Radzewicz (78' Jankowski) - Kuklis - Marcus da Silva.

Kaszubia: Spierewka - Prinz (46' Pilch), Kosznik, Krysiński, Bieliński (81' Domaszk) - Rusinek, Stępień (62' Wilma), Wysiecki, Przybyszewski, Kuźniarski - Kwietniewski (46' Prądziński).