Awans w cieniu konklawe - relacja z meczu Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin

Spotkanie przy Cichej odbywało się w cieniu wydarzeń w Watykanie, gdzie wybierano nowego papieża. Ruch wygrał 1:0 po bramce zdobytej po przerwie przez Łukasza Janoszkę.

Michał Piegza

Ruch Chorzów zasłużenie awansował do półfinału Pucharu Polski. Niebiescy wykorzystali minimalną przewagę jaką zapewnili sobie w pierwszym meczu remisując w Lubinie 2:2. Taki wynik miał zmusić Zagłębie do ataków przy Cichej, ale ku zaskoczeniu, goście początkowo zbytnio nie kwapili się do ofensywy. To Ruch stworzył sobie kilka okazji bramkowych. Ale uderzeniom Macieja Jankowskiego oraz Filipa Starzyńskiego brakowało precyzji.

Goście swoje najlepsze szanse stworzyli sobie pod koniec pierwszej części. Jednak najpierw Szymon Pawłowski zbyt długo zwlekał ze strzałem po kontrataku i stracił piłkę. Przy okazji pomocnik skręcił kostkę i musiał opuścić boisko. W 38. minucie lubinianie stworzyli sobie najlepszą okazję. Jednak po strzale głową Costy Nhamoinesu Michal Pesković zbił piłkę na słupek.
W środę na stadionie przy Cichej wielu myślami było w Watykanie. Niektórzy zauważyli nawet...biały dym W środę na stadionie przy Cichej wielu myślami było w Watykanie. Niektórzy zauważyli nawet...biały dym
Po przerwie wciąż lepsze wrażenie sprawiał Ruch i w 57. minucie objął prowadzenie. Futbolówkę przed polem karnym przejął Łukasz Janoszka i uderzył tuż przy słupku. Piłka znalazła się w bramce.

Strata gola sprawiła, że Zagłębie musiało wszystko postawić na jedną kartę. Jednak chaotyczne ataki lubinian nie przynosiły rezultatu. Prowadzenie podwyższyć mógł, a właściwie powinien, Ruch. Jednak Niebiescy, mając wiele swobody w ofensywie, grali bardzo nieskutecznie. W bramce ponadto dobrze spisywał się Michał Gliwa.

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
1:0 - Łukasz Janoszka 57'

Pierwszy mecz: 2:2, awans: Ruch Chorzów