Mario Gomez już trafia dla Fiorentiny, Rafał Wolski bez błysku (wideo)

Mario Gomez w środowym meczu kontrolnym zdobył pierwsze gole dla włoskiego zespołu. Przez 45 minut na murawie przebywał Rafał Wolski.

Konrad Kostorz
W premierowym występie w Fiorentinie Mario Gomez mógł narzekać na brak szczęścia - po jego dwóch strzałach piłka zatrzymywała się na słupku. W konfrontacji z US Cremonese (3. szczebel rozgrywek w Italii) Niemcowi dwukrotnie udało się zmusić do kapitulacji bramkarza rywali.

W 46. minucie Vincenzo Montella posłał do boju Rafała Wolskiego, ale pomocnik nie wyróżnił się w ofensywie. Polak oddał jedno, nieznacznie niecelne uderzenie, a gole oraz asysty zapisano na konto innych piłkarzy. Świetne wrażenie w okresie przygotowawczym robi jeden z konkurentów Wolskiego, Oleksandr Jakowenko, który zdobył jedną z bramek.

ACF Fiorentina - US Cremonese 7:1 (4:0) 1:0 - Gomez 3' 2:0 - Ljajić 34' 3:0 - Hegazy 37' 4:0 - Gomez 40' 5:0 - Rossi (k.) 49' 6:0 - Jakowenko 70' 6:1 - Brighenti 72' 7:1 - Rossi 75'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)