Premierowy gol Pawła Wszołka dla Sampdorii!

W kolejnym spotkaniu kontrolnym drużyna z Genui wysoko pokonała ekipę występującą w Serie D, a jedną z bramek strzelił reprezentant Polski.

Konrad Kostorz

W rywalizacji z niżej notowanym rywalem trener Delio Rossi posłał do boju Bartosza Salamona i Pawła Wszołka w 46. minucie. Rezerwowi zaprezentowali się znacznie lepiej od pierwszej drużyny, ponieważ druga odsłona meczu zakończyła się wygraną Sampdorii w stosunku 4:0.

W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Wszołek, który wykorzystał podanie Nicoli Pozziego. Dla byłego gracza Polonii Warszawa to pierwsze trafienie dla nowego zespołu; w jednym z wcześniejszych meczów kontrolnych zapisał na swoim koncie asystę.

Warto dodać, że szkoleniowiec genueńczyków konsekwentnie stosuje ustawienie 3-5-2, w którym Salamon pełni rolę środkowego obrońcy, a Wszołek występuje jako lewoskrzydłowy.

Sampdoria Genua - Santhia Calcio 6:1 (2:1)
6:1 - Wszołek 88'

Sparingowo: Wszołek trafił w słupek, Boenisch w poprzeczkę bramki Pawłowskiego (wideo)

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)