Serie A: Kompromitacja Napoli, Roma samotnym liderem! Glik trafił na ławkę rezerwowych

Mnóstwo goli i emocji dostarczyły środowe spotkania 5. kolejki włoskiej ekstraklasy. Juventus Turyn wygrał dzięki bramce samobójczej gracza Chievo, a AC Milan rzutem na taśmę uratował remis.

Konrad Kostorz
AS Roma odniosła piąte zwycięstwo i jako jedyna ma na koncie komplet punktów! Ekipa Rudiego Garcii już tradycyjnie gole strzelała dopiero w drugiej połowie, a defensywę Sampdorii Genua udało się sforsować Mehdiemu Benatii i Gervinho (kolejna w tym sezonie asysta Francesco Tottiego). W wyjściowym składzie gospodarzy ponownie znalazł się Paweł Wszołek, który na placu gry przebywał przez 62 minuty i do tego czasu zespół Delio Rossiego utrzymywał wynik remisowy. Bartosz Salamon znów nie otrzymał szansy debiutu w Serie A od sztabu szkoleniowego.

Do ogromnej sensacji doszło na Stadio San Paolo, gdzie SSC Napoli nie zdołało pokonać US Sassuolo - drużyny, która w minioną niedzielę uległa aż 0:7 Interowi Mediolan i do tej pory nie miała w dorobku ani jednego punktu! Podopieczni Rafaela Beniteza do ostatniego gwizdka walczyli o strzelenie zwycięskiej bramki, jednak beniaminek bronił się i skutecznie, i szczęśliwie. Napoli straciło pierwsze "oczka" w sezonie, chociaż grało z outsiderem w silnym składzie z Gonzalo Higuainem i Markiem Hamsikiem na czele.

Podobnie jak w niedawnym spotkaniu z Torino AC Milan zdołał odrobić straty i wywalczyć cenne "oczko" w samej końcówce meczu. Najpierw Robinho, a następnie Ignazio Abate trafili do bramki FC Bologna i sprawili, że mecz zakończył się podziałem punktów. Warto podkreślić, że Rossoneri grali osłabieni brakiem Mario Balotellego i Stephana El Shaarawy'ego.

Sporo szczęścia mieli w środę piłkarze Juventusu Turyn, którzy rywalizowali w Weronie z Chievo. Przy stanie 1:1 bramkę dla gospodarzy zdobył Alberto Paloschi, której sędzia - jak się wydaje niesłusznie - nie uznał. Kilka chwil później Bianconerim z pomocą przyszedł jeden z graczy Chievo po zagraniu Paula Pogby i komplet punktów pojechał do stolicy Piemontu. Warto wskazać, że Antonio Conte nie wystawił tym razem od 1. minuty Arturo Vidala, Mirko Vucinicia i Carlosa Teveza.

Lazio Rzym szybko otrząsnęło się po nieudanych Derbach della Capitale i pokonało słabo prezentującą się na początku sezonu Catanię Calcio. Szansę awansu na 6. miejsce w tabeli zmarnowało Torino FC, zaledwie remisując u siebie z Hellas Werona. Turyńczykom nie wystarczyły dwa trafienia rewelacyjnego Alessio Cerciego. Kapitan Kamil Glik tym razem cały mecz obserwował z perspektywy ławki rezerwowych, a trójkę defensorów stworzyli Cesare Bovo, Emiliano Moretti i Guillermo Rodriguez.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.