Towarzysko: Kapitalny gol Robbena nie wystarczył, Japonia zatrzymała Holandię (wideo)

Przygotowujące się do brazylijskiego mundialu kadry Holandii i Japonii rozegrały mecz towarzyski. Kibice na Crystal Arena w Genk zobaczyli cztery bramki.

Konrad Kostorz
Wynik towarzyskiego pojedynku otworzył po błędzie defensywy Azjatów Rafael van der Vaart z Hamburgera SV. W 39. minucie było już 2:0 dla Oranje po świetnej akcji i cudownym strzale Arjena Robbena. Skrzydłowy w swoim stylu złamał akcję do środka, po czym przymierzył w górnym róg bramki.

Kadrowicze Alberto Zaccheroniego nie poddali się i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a po zmianie stron mieli sporo sytuacji strzeleckich. W 51. minucie zaskakujące uderzenie Keisuke Hondy zatrzymało się na spojeniu słupka z poprzeczką bramki Jaspera Cillessena. Piłkarz, który od nowego roku będzie występował w Milanie, dopiął swego po godzinie gry dzięki zaskakującemu uderzeniu w krótki róg.

Zespół Louisa van Gaala we wtorek w Amsterdamie czeka kolejny trudny test - pojedynek z rewelacyjną Kolumbią, która zajmuje miejsce w czołówce rankingu FIFA. Japończycy zmierzą się natomiast w Brukseli z Belgami.

Holandia - Japonia 2:2 (2:1)
1:0 - van der Vaart 12'
2:0 - Robben 39'
2:1 - Osako 44'
2:2 - Honda 60'

Holandia: Cillessen - Janmaat, de Vrij, Vlaar, Blind - N. de Jong (46' Willems), Strootman, S. de Jong (69' Depay), van der Vaart (78' de Guzman) - Lens, Robben.

Japonia: Nishikawa - Konno, Nagatomo (73' G. Sakai), Uchida (79' H. Sakai), Yoshida - Hasebe (46' Kagawa), Honda, Yamaguchi, Kiyotake (46' Endo) - Okazaki, Osako (73' Kakitani).

Zobacz przedniej urody bramkę Arjena Robbena:

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Towarzysko: Mecz na szczycie rankingu FIFA dla Kolumbii, Belgia nie taka mocna? (wideo)